Zamknij
REKLAMA

Zduńskowolscy Policjanci podsumowali 2018 rok

12:33, 08.02.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj
KPP Zduńska Wola

7 lutego 2019 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli odbyła się odprawa roczna, podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu zduńskowolskiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Rybka, władze samorządowe, kierownictwo zduńskowolskiej komendy, policjantki i policjanci, służby mundurowe oraz przedstawiciel prokuratury rejonowej w Zduńskiej Woli.

Podczas odprawy zostały omówione wyniki pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w minionym roku.

W 2018 roku nastąpił niewielki wzrost liczby przy wykrywalności na poziomie 84,5% (2017r. 84,3%). Na podobnym poziomie utrzymała się liczba przestępstw w tzw. 7 kategoriach (bójka i pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, rozboje, wymuszenia i kradzieże rozbójnicze, uszkodzenie mienia). Warto zaznaczyć, że w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych policjanci odzyskiwali mienie utracone przez pokrzywdzonych oraz zabezpieczali mienie od osób podejrzanych o popełnienie przestępstw na poczet przyszłych kar bądź innych środków karnych. W 2018 roku wartość mienia zabezpieczonego od sprawców przestępstw wyniosła 3 444 071 zł, zaś wartość mienia odzyskanego 432 181 zł. Na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do 39 wypadków drogowych. Było ich o 2 mniej niż w 2017 r. Główne przyczyny wypadków to: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W roku ubiegłym policjanci KPP w Zduńskiej Woli przeprowadzili 6921 interwencji, o 340 mniej niż 2017 roku.

   Komendant podziękowała również samorządowcom za bardzo dobrą współpracę, efektem której było między innymi wsparcie finansowe na realizację ponadnormatywnych służb. Na ten cel Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta w Zduńskiej Woli i Urząd Gminy w Zduńskiej Woli przekazały łącznie 32,5 tys zł. Przypomniała również o działaniach profilaktycznych skierowanych do mieszkańców powiatu zduńskowolskiego. Efektem bardzo dobrej współpracy z podmiotami poza policyjnymi była wspólna organizacja z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli " II Niebieskiego Pikniku" i konferencji „MileczeNIE - Stop przemocy", które były częścią cyklu akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - Bezpieczna Rodzina".

    Głos zabrał również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Jarosław Rybka, który podziękował zduńskowolskim funkcjonariuszom za trud i profesjonalizm w realizacji obowiązków służbowych, samorządowcom za współpracę i wsparcie policjantów.

   Praca policji została pozytywnie oceniona również przez władze samorządowe, które podziękowały funkcjonariuszom za zaangażowanie w pełnioną służbę i realizację wykonywanych zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zduńskowolskiego.

reklama: Auto Moto Ogłoszenia motoryzacyjne

     Na zakończenie odprawy na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli zostały przekazane kluczyki do radiowozu, który został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu z budżetów starostwa powiatowego i samorządów. Na ten cel Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta w Zduńskiej Woli, Urząd Gminy i Miasta Szadek, Urząd Gminy w Zduńskiej Woli oraz Urząd Gminny w Zapolicach przekazały ze swoich budżetów łącznie 37.5 tys. złotych. Pozostała część na zakup radiowozów została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Policji.

 

Mat. KPP Zduńska Wola

 

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone