Zamknij
REKLAMA

Chciał przekupić policjantów

18:46, 26.03.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj

21-latek chciał uniknąć kary za posiadanie środków odurzających i jazdę samochodem pomimo sądowego zakazu oferując policjantom 1000 złotych. Poza tym oferował również złotą bransoletę i telefon komórkowy. Za próbę przekupstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

22 marca 2019 r. policjanci z posterunku w Szadku zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Podczas rozmowy z siedzącym za kierownicą mężczyzną wyczuli w samochodzie charakterystyczny zapach marihuany. Ich podejrzenia okazały się trafne. 21-latek posiadał przy sobie oraz w schowku samochodowym prawie 2,5 grama tego narkotyku. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za posiadanie środków odurzających  starał się nakłonić mundurowych do odstąpienia od czynności służbowych. 

Próbował wręczyć im złotą bransoletę, telefon komórkowy oraz 1000 złotych łapówki. O próbie korupcji policjanci niezwłocznie powiadomili dyżurnego zduńskowolskiej komendy. 

Mundurowi ustalili również, że zatrzymany przez nich mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i prowadził pomimo orzeczonego sądownie zakazu.  21-latek usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania wręczenia policjantom łapówki, posiadania środków odurzających i złamania sądowego zakazu.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPrawnik Łask

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone