Zamknij
REKLAMA

Uciekał motorowerem przed policjantami, dogoniły go konsekwencje

14:41, 27.03.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj

17-letni zduńskowolanin odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Przypominamy. W świetle obowiązujących przepisów prawa, niezatrzymanie się do kontroli drogowej stanowi przestępstwo z art. 178b KK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

13 marca 2019 r. na ul. Ogrodowej w Zduńskiej Woli funkcjonariusze drogówki używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecili kierowcy motoroweru zatrzymać się do kontroli drogowej. Kierowca jednośladu zlekceważył jednak polecenia policjantów i zamiast zatrzymać się przyspieszył i zaczął uciekać.  Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za piratem drogowym.

Motorowerzysta nie zważając na znaki drogowe oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego prowadził ryzykowną ucieczkę ulicami Zduńskiej Woli. Ryzykował również zdrowiem i życiem nastoletniej pasażerki, którą przewoził na tzw."ścigaczu". Policyjny pościg trwał do momentu, kiedy kierowca motoroweru kładką przejechał rów. Policjanci zmuszeni byli wówczas zawrócić i stracili uciekiniera z pola widzenia.

Od tego momentu zaczęły się poszukiwania nieodpowiedzialnego kierowcy. Śledczy analizując zebrane w sprawie materiały oraz policyjne bazy danych wytypowali sprawcę, którym okazał się 17-letni zduńskowolanin. 26 marca 2019 r. usłyszał on zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że uciekał przed policjantami ponieważ jego motorower nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także miał zamontowaną tablicę rejestracyjną od innego motoroweru.

Policjanci ustali również, że po ucieczce, nastolatek chcąc uniknąć konsekwencji i pozostać nierozpoznanym dokonał kilku przeróbek w motorowerze zmieniając jego wygląd. Pomimo tego, nie uniknie on odpowiedzialność. Teraz za swój czyn odpowie przez sądem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPrawnik Łask

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

REKLAMA

Komentarze (1)

MagdalenaMagdalena

1 0

Dowalić karę... Lato za pasem będzie coraz więcej wariatów na ulicach 09:57, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone