Zamknij
REKLAMA

Chcąc uniknąć utraty prawa jazdy, próbował przekupić policjanta

19:06, 09.04.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych z przekroczeniem prędkości zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za próbę skorumpowania policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

8 kwietnia 2019 r., w miejscowości Ostrówek, funkcjonariusz zduńskowolskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkości o 79 km/h. Kiedy kierowca, 58-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego usłyszał, że za popełnione wykroczenie zostanie zatrzymane mu prawo jazdy, zaproponował policjantowi 500 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

O fakcie tym funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i zabezpieczył pieniądze. Zatrzymany mężczyzna musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością za próbę skorumpowania mundurowych. Kodeks przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 10. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli.

reklama: Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne Zduńska Wola

Źródło: KPP Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Karolina SKarolina S

2 0

Bardzo dobrze karać cwaniaków, dużo takich na drogach. 09:54, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone