Zamknij
REKLAMA

Radni miejscy decydowali

12:21, 19.04.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj
Zduńska Wola

Nowy samochód Straży Miejskiej, partycypacja w kosztach przebudowy ulic Łaskiej i Świerkowej i nowe nazwy dla trzech rond, które w ubiegłym roku wybudowane zostały w mieście to efekty decyzji, które radni podejmowali na kwietniowej sesji. Ale obrady rozpoczęli od uhonorowania sportowców - weteranów, którzy z mistrzostw świata w Toruniu przywieźli do Zduńskiej Woli aż 5 medali.

I tak przy Aldi, czyli u zbiegu ulic Łaskiej i Piwnej mamy od wczoraj rondo "Tkaczy Zduńskowolskich". To, które znajduje się na skrzyżowaniu Piwnej, Paprockiej i Dolnej nosi imię "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Rondo przy Kobusiewicza, Podmiejskiej, Granicznej i Torfowej otrzymało imię "Bronisława Jackowskiego". To nazwy ze wszech miar "zduńskowolskie", związane z naszą historią - jesteśmy miastem, u początków którego leży praca tkaczy, z naszymi mieszkańcami - Bronisław Jackowski był wychowawcą wielu pokoleń zduńskowolan, kresowiakiem, radnym i działaczem społecznym, z naszymi wydarzeniami - WOŚP gra w Zduńskiej Woli zawsze, angażuje setki wolontariuszy, a w naszym szpitalu czerwone serduszka widoczne są inkubatorach i sprzęcie medycznym. Te nazwy bez wątpienia wzmocnią naszą lokalną tożsamość.

Fot. Zduńska Wola

 

Rada Miasta uhonorowała zduńskowolan - uczestników 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019: mistrza świata Wojciecha Kikowskiego, zdobywczynię dwóch srebrnych medali Marzenę Ignaczak, srebrną medalistkę Annę Zalewską i brązowego medalistę Andrzeja Sulińskiego.

Źródło: Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

LeonLeon

0 0

Szkoda gadać... 09:57, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaninkaJaninka

0 0

Super...wreszcie coś sie dzieje 09:58, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone