Zamknij
REKLAMA

Przywołani do porządku

14:54, 29.04.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj
UM Zduńska Wola

Z ponad pół tysiąca nieruchomości w całej Zduńskiej Woli firma Remondis nie odebrała przed Wielkanocą śmieci. Urzędnicy skontrolowali w ubiegłym tygodniu kilkadziesiąt ulic. Miasto naliczy firmie kary umowne.

Kontrolę wszczęto na polecenie prezydenta Konrada Pokory, którego o problemie zaalarmowali mieszkańcy. – W trybie pilnym wystąpię do Remondis z prośbą o wskazanie przyczyn niewykonania usługi i podanie nowych terminów odbioru śmieci. Analizujemy wyciągnięcie wobec firmy konsekwencji zgodnych z zapisami umowy – ogłosił zaraz po świętach. Na apel prezydenta o zgłaszanie nieprawidłowości odpowiedziało w internecie i telefonicznie kilkuset mieszkańców.

 

Na podstawie tych doniesień urzędnicy skontrolowali m.in. ulice Mickiewicza, Kaczeńcową, Wiejską, Krótką, Warcką, Słoneczną, 1 Maja, Henrykowską, Przemysłową, Szpakową, Sokolą, Dybowskiego, Konopnickiej, Sikorskiego, Kościelną, Jodłową, Łaską, Porębską, Żurawią, Wspólną, Sportową, Olimpijską, Leśmiana, Grabową, Złotą, Liliową, Różaną, Tulipanową, Azaliową, Lawendową. Rozmawiali z zarządcami i administratorami wspólnot oraz właścicielami domów jednorodzinnych. 

Ustalono, że Remondis nie wywiózł śmieci w ustalonym terminie z aż 505 nieruchomości. Firma zostanie obciążona ponad 25 tys. zł kar umownych. Kwotę tę miasto potrąci z faktury za kwiecień br. – Za te pieniądze zakupimy miejskie kosze na śmieci. Gdzie je ustawimy? Przeprowadzimy internetowe konsultacje i wsłuchamy się w głos mieszkańców – zapowiada Konrad Pokora. – Zduńskowolanie znów udowodnili, że potrafią się zmobilizować w ważnej dla miasta sprawie. Bardzo dziękuję za nieocenioną pomoc przy rozwiązaniu tego problemu! – dodaje Pokora. 

W urzędzie uruchomiono też specjalny e-mail, na który cały czas można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości związane z wywozem odpadów. Wiadomości można wysyłać na adres: [email protected]

Konrad Pokora liczy, że Remondis będzie rzetelnie i terminowo realizował swoja zobowiązania. – Mam nadzieję, że firmie zależy na dobrej współpracy i będzie odtąd wywiązywała się ze swoich obowiązków. Wierzę, że naszym wspólnym celem jest czysta, zadbana Zduńska Wola – mówi.

Źródło: UM Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPrawnik Łask

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

REKLAMA

Komentarze (2)

BarbaraBarbara

1 0

Firma Remondis brać pieniądze potrafi ale żeby wykonać prace już nie. 15:22, 29.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartoszBartosz

0 0

Do brania każdy pierwszy... 15:24, 29.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone