Zamknij
REKLAMA

Zduńska Wola - Zatrzymani sprawcy rozboju

12:56, 01.05.2019 | P.F
REKLAMA
Skomentuj

Szybkie i zdecydowane działania zduńskowolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój. Podejrzani zastraszyli swoją ofiarę, a następnie ukradli jej zegarek, głośnik bezprzewodowy oraz telefon komórkowy.

29 kwietnia 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zostali poinformowani przez małoletniego mieszkańca miasta o rozboju dokonanym na jego osobie, do którego doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy wracał w nocy do domu został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn.

Zażądali oni wydania wartościowych przedmiotów grożąc mu pobiciem. Wystraszony chłopak obawiając się o swoje zdrowie i życie oddał napastnikom telefon komórkowy, zegarek oraz głośnik bluetooth. Sprawcy uciekli wraz z łupem. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Zduńskiej Woli.

Dzięki znajomości środowiska przestępczego i wnikliwej analizie zebranych dowodów już w ciągu kilku godzin od zgłoszenia policjanci odzyskali wszystkie utracone przedmioty i zatrzymali obu sprawców rozboju. Byli to mieszkańcy Zduńskiej Woli w wieku 14 i 17 lat. Nieletni sprawca czynu karalnego został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka w Łodzi,  a 17-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po przedstawieniu zarzutów prokurator zastosował wobec starszego mężczyzny dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Natomiast o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KPP Zduńska Wola

(P.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPrawnik Łask

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone