Zamknij

Kasy fiskalne online kto będzie zobowiązany je posiadać.

12:28, 02.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

Problem kas fiskalnych online dotyczy także wielu przedsiębiorców ze Zduńskiej Woli oraz regionu. 

O kasach fiskalnych online krąży już wiele mitów. Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach z 18 września 2017 r. Rozwiewa wiele wątpliwości na ten temat. Jak możemy, wyczytać z projektu nowego rozporządzenia kasy fiskalne online zostaną wprowadzane etapowo. Kasy starego typu z papierową kopią paragonu będzie można kupić do końca roku 2018, natomiast pamięć takiej kasy nie będzie podlegała wymianie po jej zapełnieniu. Natomiast kasy starego typu z kopią elektroniczna paragony będziemy mogli nabyć do końca 2022 roku.

Jeśli chodzi, o kasy online zostaną one wprowadzane etapowo dla poszczególnych branż tj.:

- od 1 stycznia 2019 - świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych, oraz motorowerów, sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych;

- od 1 lipca 2019 - świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania;

- od 1 stycznia 2020 roku — świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawniczych oraz związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

Z tego, co czytamy w dalszej części Projektu ustawy, podatnikom zobligowanym do wymiany kas będzie przysługiwało odliczeni lub zwrot za zakup kasy online w kwocie 700 zł netto, lecz nie więcej niż 90% wartości netto danego urządzenia.

Pozostali użytkownicy, których branże nie zostały, wymienione w ustawie nie mają obowiązku wymiany kas na online i mogą stosować dotychczas użytkowane kasy.

Obecnie Projekt ustawy trafił do sejmu a dalszy ciąg jego procesu legislacyjnego możemy obserwować na stronach Sejmu RP 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPrawnik Łask

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

REKLAMA

Komentarze (1)

Karolina Majda Karolina Majda

1 0

I co znowu wymiana urządzenia ? Przecież to jakaś kpina! Pisowcy szukają pieniędzy na 500+?
No tak miało byś dobrze dla przedsiębiorców jak zwykle to oni zapłacą 10:40, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-zdunskawola.pl | Prawa zastrzeżone