Kultura
Rozpoczęcie roku harcerskiego 2019/2020
W ubiegłą sobotę w zduńskowolskim parku odbyła się inauguracja roku harcerskiego 2019/2020.
Na apelu spotkały się wszystkie drużyny wraz z Komendą i Instruktorami Hufca ZHP Zduńska Wola. Spotkanie harcerskie rozpoczęło nowy rok pracy drużyn po wakacyjnej przerwie.
Podczas apelu podsumowano działania jednostek z poprzedniego roku oraz wyłoniono trzy drużyny, które osiągnęły najlepsze wyniki w hufcowym współzawodnictwie drużyn. Zwycięskie jednostki otrzymały od Komendy Hufca bony podarunkowe.
Nowy rok harcerski będzie dla zduńskowolskiego Hufca ZHP rokiem pełnym zmian. 26 października odbędzie się Zjazd Hufca, na którym Instruktorzy wybiorą nową Komendę.
Dodatkowo budynek przy ulicy Złotnickiego 23, będący miejscem spotkań harcerzy jest stale remontowany. Jego stare budownictwo wymaga natychmiastowej renowacji.
Hufiec zbiera pieniądze na realizację prac remontowych. Punkt o remoncie siedziby będzie znajdował się na liście zgłoszonych wniosków inwestycji lokalnych do Budżetu Obywatelskiego miasta Zduńska Wola na rok 2020. Głosowanie zaplanowane jest na dni od 14 do 25 października.
Foto: Matylda Dębowska
-
Wiadomości2 lata temuPłaca minimalna 2024. Ile wynosi?
-
Biznes3 lata temuNowe wnętrze, cyfrowe rozwiązania i jeszcze lepsza jakość obsługi – oddział PKO Banku Polskiego w Zduńskiej Woli nowym formacie
-
Biznes3 lata temuFotograf z Zduńska Woli: Odkrywanie Piękna w Kadrze
-
Biznes2 lata temuObsługa IT w Abonamencie to Przyszłość dla Twojej Firmy
-
Wiadomości3 lata temuUwaga! Zamknięte skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Stefana Złotnickiego
-
Dom i ogród3 lata temuKolory foteli – odważne czy stonowane?
-
Dom i ogród3 lata temuDo czego służą nakrętki?
-
Sport2 lata temuSkaner ciała 3D do diagnostyki wydajności: Nowa era monitorowania ludzkiej kondycji
