Dołącz do nas

Region

DROGA WOJEWÓDZKA NR 713 ODDANA DO UŻYTKU

1 października w Popielawach w powiecie tomaszowskim odbył się rodzinny piknik. Na jego uczestników czekała moc atrakcji, m.in. poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich, czy koncerty lokalnych artystów. Najważniejszy punkt imprezy stanowiło jednak oddanie do użytku drogi wojewódzkiej nr 713, połączone z konferencją na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Droga wojewódzka 713 to niezwykle istotny trakt komunikacyjny w województwie łódzkim. Odcinek przebiega przez 3 powiaty – łódzki wschodni, tomaszowski i opoczyński – a łączy ze sobą drogę krajową nr 14 w Łodzi z drogą krajową nr 12 w Januszewicach obok Opoczna. Długość DW 713 to 76 kilometrów. Zakończona inwestycja obejmowała rozbudowę fragmentu pomiędzy Kurowicami i Ujazdem. Rozbudowa pochłonęła środki w wysokości niemal 78 milionów złotych, z czego prawie 65 milionów stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

O znaczeniu DW 713 opowiedział w trakcie briefingu prasowego Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber: – Była to inwestycja bardzo mocno wyczekiwana przez mieszkańców, ponieważ odcinkiem tym porusza się 11 tysięcy pojazdów dziennie. Z tego względu nie czekaliśmy ani jednego dnia z jego otwarciem.

 

Remont DW 713 objął powstanie nowych ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, obiektów mostowych, a także wyprofilowanie najbardziej niebezpiecznych zakrętów, o czym, prócz marszałka Schreibera, opowiadał dyrektor łódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mirosław Kukliński.

 

W ramach uroczystości związanych z oddaniem do użytku DW 713 zainaugurowano również program ,,Bezpieczna jazda w Łódzkiem, senior za kierownicą”, który jest skierowany do posiadających prawo jazdy osób po 60 roku życia. Uczestnicy programu będą mogli przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego, bądź zapoznać się z ich zmianami, a także udoskonalić umiejętności praktyczne w towarzystwie instruktora jazdy. Uczestnicy pikniku zostali wprowadzeni w arkana programu przez rzecznika prasowego łódzkiego WORD – Macieja Wisławskiego – przed laty znakomitego pilota rajdowego, który asystował m.in. Krzysztofowi Hołowczycowi.

 

Prócz wspomnianych we wstępie koncertów i niespodzianek kulinarnych, goście pikniku wzięli udział m.in. w lekcjach bezpieczeństwach w poruszaniu się po drodze oraz w pokazach bojowych ochotniczej oraz państwowej straży pożarnej w Popielawach. Możliwe było również zaszczepienie się przeciwko COVID-19 w specjalnie przygotowanym szczepieniobusie.

 

 

Czytaj dalej
.

Buzz Cut Fryzura męska



Dodaj komentarz

Co? Gdzie? Kiedy?

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak najdłużej przebywać na zewnątrz. Jednym z bardziej popularnych miejsc odpoczynku jest plaża nad morzem, kąpielisko nad jeziorem lub basen w parku wodnym. W upalne dni wszyscy lubimy schłodzić się w wodzie. W naszym województwie nie brakuje kąpielisk i pływalni miejskich, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Wypoczynek i sporty wodne

W Łódzkiem powstaje coraz więcej miejsc przeznaczonych do pływania i spędzania wolnego czasu nad wodą. Nowoczesne obiekty wyposażone są w zjeżdżalnie, brodziki, sauny i inne atrakcje. Wiele z nich dzięki Funduszom Europejskim zostało w ostatnim czasie odnowionych i rozbudowanych. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieli czuwają ratownicy, a właściciele obiektów prześcigają się w liczbie proponowanych atrakcji. W Lisowicach koło Koluszek powstał Park Wodny z torem dla amatorów ślizgania się po wodzie na wakeboardzie, a w Malince koło Zgierza z wyżej położonych stawów spływa do kąpieliska, poddawany naturalnej filtracji, bieżący strumień wody. Mieszkańcy Radomska i okolic mogą aktywnie spędzić wolny czas „na Gliniankach”, a bełchatowianie na terenie kompleksu turystycznego nad zalewem Patyki. Remont przeszła Powiatowa Pływalnia w Pajęcznie, gdzie od lat prowadzona jest powszechna nauka pływania dla dzieci, w Andrespolu powstaje właśnie basen ze zjeżdżalnią oraz placem wodnym. Dzięki dofinansowaniu unijnemu swoją ofertę powiększył Uniejów, który od 2012 r. posiada, jako pierwsze miasto w Polsce, status uzdrowiska termalnego. Termy Uniejów oferują nie tylko gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, ale też komorę lodową i masaże. Po rozbudowie, z basenów może korzystać dwa razy więcej gości w tym samym czasie. Więcej szafek, nowe niecki basenowe i dodatkowe kasy biletowe pozwalają zapomnieć o długich kolejkach i wyczekiwaniu na wejście. Osobom, które zamiast pluskania się w wodzie wolą sporty wodne, Łódzkie proponuje kilka akwenów, gdzie można aktywnie spędzić czas. Amatorzy żagli w województwie łódzkim mają do dyspozycji dwa sztuczne zbiorniki – Jeziorsko i Zalew Sulejowski. W bliższym sąsiedztwie Łodzi można popływać też po Zalewie Mrożyczka w Głownie i na Lewitynie w Pabianicach.

Dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego

Środki pozyskiwane z Unii Europejskiej wspierają wiele form i rodzajów turystyki, także tę lokalną. W powiecie zduńskowolskim w ramach projektu „Aktywna dolina rzeki Warty” wyznaczono 27 km szlaków turystycznych i wybudowano 13,5 km ścieżek pieszo-rowerowych. Na trasach utworzono dwa Punkty Informacji Turystycznej oraz osiem Miejsc Odpoczynku Rowerzystów. Obiekty zostały dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dolina rzeki Warty dzięki zmianom ukształtowania terenu i pięknym krajobrazom stanowi atrakcję nie tylko dla rowerzystów i turystów pieszych, ale i amatorów spływów kajakowych. Całkowita wartość projektu wynosi 14 669 797,02 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 7 211 624,70 zł.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Relaks wpływa pozytywnie na nasze ciało, ale często usypia czujność. Dlatego należy przestrzegać podstawowych zasad spędzania wolnego czasu nad wodą, nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Bezpiecznie można kąpać się tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie czuwa ratownik. Nigdy nie wolno wchodzić do wody, na łódkę, czy kajak pod wpływem alkoholu. Należy również pamiętać, by nigdy w pobliżu zbiorników wodnych nie zostawiać dzieci bez nadzoru.

Miasta i powiaty województwa łódzkiego rozwijają się dzięki Funduszom Europejskim. Ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe, parki wodne, zagospodarowane zalewy i jeziora – to wszystko zachęca do letnich wędrówek, kąpieli, odpoczynku na łonie natury i odkrywania ziemi łódzkiej na nowo.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: rpo@aplanmedia.pl.

 

Czytaj dalej

Materiały partnera

PROGRAM REHABILITACJI PO PRZEBYCIU COVID-19 SZANSĄ NA POWRÓT DO ZDROWIA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO

Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.

 

Stan zdrowia około jednej trzeciej osób, które przeszły chorobę COVID-19 często uniemożliwia lub utrudnia kontynuowanie i podejmowanie aktywności zawodowej. Efekt? Gorsza sytuacja na rynku pracy lub nawet utrata pracy. Aby temu zapobiec, uruchomiony został bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców województwa łódzkiego, w tym powiatu zduńskowolskiego. Całkowita wartość projektu w kwocie 16 306 977,50 zł została sfinansowana ze  środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

Rehabilitacja po COVID-19

Poza problemami fizycznymi, u ozdrowieńców pojawiają się również niepokojące objawy psychiczne. Pacjenci narzekają głównie na zaburzenia lękowe i depresyjne. Stąd pomysł kompleksowego programu rehabilitacyjnego dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jego głównym celem jest poprawa stanu zdrowia u 90% osób biorących udział w projekcie. Program obejmuje wizyty u lekarza: internisty, kardiologa, neurologa, pulmonologa, rehabilitanta i psychologa. Dodatkowo osoby, które zgłoszą się do projektu przejdą badania takie jak: RTG klatki piersiowej, EKG, gazometria. Przeprowadzony zostanie również u nich test wysiłkowy.

Regionalny program rehabilitacji „Łódzkie Centrum Postcovidowe” prowadzony jest w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy – Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Łodzi przy ul. Aleksandrowskiej 61/63 oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Pabian-Med w Pabianicach przy ul. Kilińskiego 10/12. Udział w programie postcovidowej rehabilitacji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie w godz. od 9.00 do 15.00 oraz mailowo:

– WOMP CP-L w Łodzi: tel. 42 27 21 914 lub 505 511 566, e-mail: lcp@wompcpl.eu.

– PABIAN-MED w Pabianicach: tel. 42 22 55 455 lub 500-080-610, e-mail: pabianmed@pabianmed.pl.

 

Dbajmy o siebie

Pandemia koronawirusa nie skończy się szybko. Zdaniem naukowców nie uzyskaliśmy jeszcze zbiorowej odporności. Istniejące szczepionki przeciwko COVID-19 pozwalają na zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby. Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego mogą skorzystać z wielu punktów bezpłatnych szczepień. Zlokalizowane są między innymi w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym przy ul. Królewskiej 29 oraz Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Szadkowskiej 2 w Zduńskiej Woli.

 

Na powrót do pracy wpływa również odpowiednia profilaktyka oraz wczesne wykrycie różnych chorób. W zależności od wieku pacjenta i rodzaju chorób istnieją wskazania do przeprowadzania określonych badań profilaktycznych. Zduńskowolanie, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową, mogą wykonać bezpłatne badania, zabiegi oraz szczepienia w ramach:

  • programu wczesnego wykrywania nowotworów piersi w Salve Medica w Łodzi, Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi lub Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki,
  • programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego w Pracowni Endoskopii Szpitala Kopernika w Łodzi,
  • programu wczesnego wykrywania nowotworów szyjki macicy w Pabianickim Centrum Medycznym,
  • programu profilaktyki nowotworów skóry w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej oraz Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika w Łodzi,
  • profilaktyki otyłości w Akademii Zdrowia w Łodzi lub Przychodni Polimedica w Zgierzu,
  • rehabilitacji w zaburzeniach nerwicowych związanych ze stresem i pod postacią somatyczną w NZOZ MOŻ-MED w Poddębicach lub Pabianickim Centrum Medycznym,
  • rehabilitacji dla pacjentów onkologicznych w Uzdrowisku Uniejów Park lub Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy,
  • programu rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa, do których predysponuje lub nasila objawy siedzący charakter pracy w Przychodni Malinowa w Łodzi, Fundacji Swoboda w Głownie, Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym, Centrum Medycznym Olmed w Łodzi oraz Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi

 

Warto wziąć w nich udział. Szczegóły można znaleźć na stronie https://rpo.lodzkie.pl/slider/item/2368-skorzystaj-z-bezplatnych-badan.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
rpo@aplanmedia.pl

 

Czytaj dalej

Materiały partnera

NOWE ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ DLA ŁÓDZKICH MEDYKÓW

Medycy w województwie łódzkim znajdują się na pierwszym froncie w starciu z pandemią COVID-19. Poza swoimi umiejętnościami pracownicy służby zdrowia potrzebują do skutecznej walki z chorobą odpowiedniego sprzętu. A tego z pewnością im nie zabraknie, zwłaszcza że placówki medyczne regularnie otrzymują kolejne dostawy asortymentu.

 

Nowy asortyment jest systematycznie dostarczany ośrodkom medycznym w regionie dzięki projektowi, którego celem jest walka z COVID-19. Łódzkie placówki otrzymają zarówno środki ochrony osobistej jak i sprzęt medyczny o wartości przekraczającej 165 milionów złotych. Blisko 140,5 miliona złotych tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ostatnim czasie do instytucji zdrowotnych w regionie dostarczono blisko 40 tysięcy sztuk kombinezonów ochronnych. Najwięcej – 7 tysięcy kombinezonów z tej puli – otrzymał szpital imienia doktora Władysława Biegańskiego w Łodzi, ponad 6 tysięcy sztuk przygotowano natomiast dla szpitala w Zgierzu. Pozostałe kombinezony – 24 tysiące – rozeszły się po szpitalach i placówkach medycznych w całym województwie.

 

Wśród innych niedawno zakupionych środków ochrony osobistej znalazło się również 10 milionów rękawic nitrylowych oraz 405 tysięcy masek chirurgicznych. Rękawice i maski póki co czekają jednak na dokładne rozdysponowanie pomiędzy instytucje zdrowotne w województwie.

 

Dzięki projektowi łódzkie szpitale regularnie otrzymują nie tylko miliony sztuk środków ochrony osobistej, ale także najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Aż 34 karetki o wartości ponad 18 milionów złotych odebrała Województwa Stacja Ratownictwa Medycznego. Wśród innych urządzeń, które trafiają do placówek medycznych w regionie, znajdują się m.in. respiratory, łóżka, czy tomografy komputerowe.

 

Czytaj dalej

Biznes

Pierwsza wirtualna kasa fiskalna już dostępna dla polskich przedsiębiorców

Art. sponsorowany

Pierwsza kasa wirtualna do zastosowania ogólnego uzyskała homologację i wchodzi na rynek pod nazwą iPOS pocket. Kasy wirtualne to nowy rodzaj fiskalnych kas rejestrujących, które mają postać oprogramowania (aplikacji). W rozwiązaniu stworzonym przez firmę iPOS, aplikacja fiskalna została zainstalowana na terminalu płatniczym. Terminal, który dotychczas stał obok urządzenia fiskalnego, całkowicie przejmuje jego funkcje – nie tylko zrealizuje płatności bezgotówkowe, ale służy także do prowadzenia sprzedaży, wystawienia paragonu czy faktury.

 

 

Kasy wirtualne, podobnie jak te tradycyjne, sprzętowe, zanim zostaną udostępnione przedsiębiorcom, muszą przejść proces homologacji w Głównym Urzędzie Miar. Mimo że przepisy umożliwiają stosowanie kas w formie oprogramowania od czerwca ubiegłego roku, dotychczas żadnemu podmiotowi poza iPOS nie udało się uzyskać certyfikacji dla kasy wirtualnej do zastosowania ogólnego. Na rynek trafia zatem pierwsza kasa software’owa, która może ułatwić prowadzenie biznesu szerokiej grupie przedsiębiorców. Obecnie ustawodawca dopuszcza możliwość korzystania z takich kas w branży HoReCa, ale rozwiązanie jest na tyle perspektywiczne, że na zgodę ustawodawcy czekają już kolejne sektory, m.in. retail.

 

Terminal zastąpił kasę fiskalną

iPOS pocket wykorzystano potencjał oczywistego i intuicyjnego narzędzia do pracy w handlu, jakim jest terminal płatniczy. Stanowi on funkcjonalną bazę dla oprogramowania fiskalnego, ponieważ realizuje niezbędne wciąż wydruki, ma stabilną łączność GSM i wbudowany skaner.

– Sprzęt, który dotychczas służył głównie do realizacji płatności kartą całkowicie przejął rolę urządzenia fiskalnego, co sprawia, że tradycyjne kasy przestają być potrzebne. Od dziś przedsiębiorca w ramach jednego, mobilnego iPOS pocketa, otrzyma wszystkie funkcje potrzebne do realizacji transakcji – rejestrację sprzedaży, możliwość przyjęcia gotówkowych i bezgotówkowych form płatności, wydruk paragonu i faktury (a w niedalekiej przyszłości także wsparcie e-paragonu) – mówi Michał Pawłowski Członek Zarządu iPOS SA.

Kasa wirtualna pocket jest elementem kompleksowego systemu. Rozwiązanie w czasie rzeczywistym przesyła dane o sprzedaży na komputer lub smartfona właściciela. Przedsiębiorca, poza dostępem do funkcji z zakresu obsługi sprzedaży, jakie daje kasa wirtualna, otrzymuje także narzędzie do zaawansowanej analizy biznesowej.

Autorzy rozwiązania zwracają również uwagę na kwestię bezpieczeństwa.  Pierwotną funkcją terminali jest pośredniczenie w procesie dokonywania płatności kartą płatniczą, a więc operacji, która wymaga szczególnych środków bezpieczeństwa. Wykorzystanie terminala płatniczego w połączeniu z oprogramowaniem fiskalnym, które również musi spełnić szereg wymagań sprawia, że iPOS pocket zapewnia poziom bezpieczeństwa znany z kas sprzętowych.

 

 

Kasa fiskalna na wynajem

Dotychczas przedsiębiorcy pracowali na dwóch osobnych urządzeniach – na kasie fiskalnej i terminalu płatniczym, w związku z cym płacili podwójnie. Tradycyjne kasy sprzętowe trzeba było kupić, co dla wielu właścicieli małych i średnich biznesów stanowiło obciążenie. Jak przekonuje producent, kasa w formie aplikacji pozwoli znacząco ograniczyć koszty.

– Wyeliminowaliśmy najdroższy i przynoszący najmniej wartości dodanej element zestawu, czyli kasę w formie sprzętu  mówi Michał Pawłowski.

Wraz z nowym produktem, iPOS wprowadza także ofertę wynajmu swoich kas. Wszystkie kasotermianle będzie można kupić na własność lub wynająć. iPOS pocket wraz z systemem do zarządzania będzie można wynająć już za 69 zł/mies.

 

Gastronomia skorzysta jako pierwsza

W pierwszej kolejności rozwiązanie trafi do przedstawicieli branży gastronomicznej, która wraz z transportem stanowią sektory objęte przez ustawodawcę możliwością stosowania kas w formie oprogramowania. iPOS na pierwszy ogień zdecydował się dedykować urządzenia właśnie gastronomii i to dla niej stworzono całą infrastrukturę. iPOS pocket może służyć jako “mobilny kelner”, tym samym ułatwiając restauracjom przyjmowanie zamówień na sali, wysyłanie ich na kuchnię oraz rozliczenie płatności. Urządzenie może być również przydatne w przypadku dostaw bezpośrednio do klienta, pełniąc rolę przenośnego urządzenia fiskalno-płatniczego.

– Pandemia zrewidowała podejście do prowadzenia biznesu. Gastronomia szczególnie ucierpiała na wprowadzonych lockdownach, dlatego właściciele restauracji coraz mocniej zaczęli polegać na mobilności, dostawach „pod drzwi” i rozwiązaniach elastycznych cenowo. Przenośny i wielofunkcyjny iPOS pocket, pozwala firmom nie tylko na prowadzenie działalności mimo obostrzeń, ale przede wszystkim, dzięki dostępowi do danych analitycznych i możliwości zdalnego zarządzania w czasie rzeczywistym sprawia, że restauratorzy mogą reagować dynamicznie – dodaje Członek Zarządu iPOS SA.

Po wprowadzeniu przez ustawodawcę odpowiednich zmian przepisów, firma deklaruje gotowość rozwiązania dla  kolejnych branż. Jeśli taki scenariusz się sprawdzi, to już wkrótce przedsiębiorcy z innych sektorów, w tym retail, będą mogli skorzystać z iPOS pocket, który ułatwi im prowadzenie biznesu, jednocześnie przyczyniając się do usprawnienia procesów związanych z obsługą klienta. Opcja mobilnego kasjera czy systemu rozładowania kolejki to m.in. ze względu na małe rozmiary, poręczność i wbudowany skaner, perspektywiczne rozwiązanie szczególnie dla sklepów wielkopowierzchniowych czy stacji paliw.

 

Gdzie kupić kasę fiskalną wirtualną ?

Jeśli prowadzisz biznes i jesteś zainteresowany/a zakupem wirtualnej kasy iPOS Pocket możesz nabyć urządzenia iPOS u autoryzowanego dealera:


 

 

Sieradz ul. Jana Pawła II 3 – Galeria Rondo

Łask ul. Jana Kilińskiego 2.

Więcej informacji można uzyskać także na stronie internetowej https://dep.com.pl

 

 

 

Czytaj dalej

Region

Pościg za złodziejem samochodowym

Skoordynowane działania oficerów dyżurnych sieradzkiej i zduńskowolskiej komendy policji doprowadziły do zatrzymania obcokrajowca, który pędził trasą S-8 skradzionym na terenie Niemiec dostawczym mercedesem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

31 sierpnia 2021 roku oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania w Łodzi przekazał informację swoim odpowiednikom z Sieradza i Zduńskiej Woli, iż trasą S-8 w kierunku Łodzi porusza się skradziony na terenie Niemiec samochód marki Mercedes Sprinter. Natychmiast skierowali na ten ciąg komunikacyjny patrole ruchu drogowego.

 

Kosmetyki naturalne Insight

 

Mundurowi dostrzegli pojazd na terenie powiatu sieradzkiego. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, których użyli policjanci, aby go zatrzymać. Zajeżdżał niebezpiecznie drogę oznakowanemu radiowozowi. Oficerowie dyżurni byli ze sobą w stałym kontakcie i informowali się o położeniu mercedesa. Pościg opuścił teren powiatu sieradzkiego, gdzie dołączył do niego kolejny patrol zduńskowolskiej drogówki. Za MOP Paprotnia z toczącego się pojazdu, który ostatecznie uderzył w bariery energochłonne, wyskoczył mężczyzna i usiłował zbiec pieszo. W pościg za uciekinierem ruszyli sieradzcy stróże prawa.

 

 

Jeden z policjantów, aby uniemożliwić ucieczkę zbiegowi oddał strzały ostrzegawcze, w bezpiecznym kierunku ze swojej broni służbowej. Dynamiczny pościg pieszy zakończył się zatrzymaniem zbiega. Okazało się, że kierowcą mercedesa był 40-letni obywatel Ukrainy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Zduńskowolscy śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem do wartego 60 tysięcy złotych pojazdu oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosiek Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Czytaj dalej

Popularne