Dołącz do nas

Dom i ogród

Do czego służą nakrętki?

Nakrętki to jedne z najczęściej stosowanych łączników połączeniach śrubowych.

To co je wyróżnia, to specyficzna konstrukcja. Przypominają gwintowany pierścień z wyraźnym nacięciem na całej długości otworu. Dzięki obecności gwintu możliwe jest sprawne wkręcenie nakrętki na śrubę, a w efekcie ich trwałe połączenie. Dzięki temu można zespoić ze sobą łączone elementy.

Jak dobierać nakrętki?

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dobiera się nakrętki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę do czego mają być przeznaczone oraz na to, jak są zbudowane. Niemniej ważne są normy, zgodnie z którymi zostały wyprodukowane, a także materiał jaki został użyty w procesie produkcyjnym. Najczęściej stosowanymi nakrętkami są te wykonane ze stali nierdzewnej A2 lub kwasoodpornej A4. Często wykorzystuje się też nakrętki wykonane ze stali węglowej, mosiądzu, miedzi, tytanu i aluminium.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje nakrętek?

Jednym z najczęściej stosowanych kryterium podziału nakrętek jest ich kształt. Pod tym względem na pewno warto wyróżnić nakrętki sześciokątne, w tym także nakrętki niskie, długie, samozabezpieczające i z kołnierzem stożkowym. Obok nich warto też wspomnieć o nakrętkach okrągłych, skrzydełkowych, ślepych, złącznych czy kwadratowych. Co więcej możemy wyróżnić tez nakrętki specjalne np. kołpakowe, które są zamknięte z jednej strony i posiadają specyficzną wypukła osłonkę.

Wybierając nakrętki warto tez zwrócić uwagę na renomę producenta. Warto postawić na produkty firmy ELGO, które od wielu lat cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród wielu specjalistów w różnych branżach.

Postaw na sprawdzonego producenta

Firma ELGO to jeden z cenionych producentów śrub i elementów złącznych. Firma ta oferuje szeroki wybór produktów, w tym śruby z łbem sześciokątnym, śruby z łbem kulistym, czy też śruby imbusowe. W ofercie firmy ELGO znajdują się również elementy złączne, takie jak nakrętki, podkładki i nity. Produkty tej firmy cechują się wysoką jakością, trwałością i niezawodnością, co potwierdzają liczne referencje zadowolonych klientów. Warto również wspomnieć, że firma ELGO posiada certyfikaty jakości, co jest gwarancją najwyższej jakości produktów.

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne