Dołącz do nas

Wiadomości

Uwaga! Zamknięte skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Stefana Złotnickiego

ZdunskaWola_pl

Od poniedziałku, 3 lipca, do soboty, 15 lipca zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z inwestycją, jaka prowadzona jest w centrum miasta. Zamknięte będzie całkowicie skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Stefana Złotnickiego.

Taka konieczność powstała na czas prowadzonych prac w związku z „Budową drogi od ul. Stefana Złotnickiego do ul. Komisji Edukacji Narodowej”.

Przejazd ulicą Kościelną zostanie zamknięty, ale zaplanowano objazdy, które prowadzić będą ulicami Łaską, Piwną oraz Dolną.

Zarówno objazdy, jak i zamknięte skrzyżowanie będą oznakowane. szczegółowy przebieg objazdów pokazany jest na grafice poniżej. Prosimy o zwracanie uwagi na znaki oraz zachowanie ostrożności.

Nowa droga w centrum miasta

Ulica jaka powstaje w samym sercu miasta to naturalne przedłużenie ulicy Stefana Złotnickiego. Inwestycja pozwoli otworzyć nowe tereny do rozwoju.

Inwestycja obejmuje wykonanie drogi o łącznej długości 1064 m, w tym wykonanie jezdni asfaltowej o szer. 5 m, ciągów pieszych i zjazdów z betonowej kostki brukowej oraz asfaltowej ścieżki rowerowej. Miejscem połączenia dwóch odcinków będzie wyniesione skrzyżowanie. W projektowanych drogach oraz ciągach pieszo – rowerowych poprowadzone zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja obejmować będzie również wykonanie sieci gazowej oraz sieci oświetlenia ulicznego.

Budowa drogi pozwoli na otwarcie terenów inwestycyjnych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej. Prace  na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola prowadzi firma Hydromak z Poręb koło Zduńskiej Woli. Termin realizacji to grudzień 2023 r.

Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.278.647,00 zł.

Info/ Miasto Zdunska Wola / ZdunskaWola_pl

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne