Dołącz do nas
Kosmetyki do włosów promocje

Sport

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – LKS KWIATKOWICE

W sobotę 8 lutego na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz kontrolny z czwartoligowym zespołem LKS Kwiatkowice.
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – LKS KWIATKOWICE   4:0 (1:0)
1:0 – Mateusz Broź (19′)
2:0 – Mikael Idzikowski (51)
3:0 – Mikael Idzikowski (61′)
4:0 – Adrian Budka (79′)

  SKŁAD DRUŻYNY:

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Melon (46. Swarzyński) – Szarpak, Sławiński (35. Konieczny), Porada, Budka – zawodnik testowany, Wolny, Idzikowski, Sarafiński, Chmielewski — Broź
Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki
RELACJA Z MECZU:
W swoim czwartym meczu kontrolnym seniorzy Pogoni Zduńska Wola odnieśli przekonujące zwycięstwo nad ligowym rywalem, LKS Kwiatkowice. Podopieczni trenera Michała Bistuły  wygrali 4:0. Niestety, sobotnią konfrontację ciężkim urazem okupił Patryk Sławiński. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
W spotkanie lepiej weszli goście. Już w 3. minucie w poprzeczkę trafił Łukasz Pierzyński. W odpowiedzi, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niecelnie uderzył Rafał Porada. W 19. minucie po świetnej indywidualnej akcji Mikaela Idzikowskiego futbolówka trafiła do Mateusza Brozia, który silnym strzałem otworzył wynik meczu. Pod koniec pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Artur Melon, ratując Pogoń przed utratą gola.
Druga połowa należała zdecydowanie do zduńskowolan. W 51. minucie prostopadłym podaniem z głębi pola obsłużony został Mikael Idzikowski. Pomocnik Pogoni w sytuacji sam na sam z golkiperem LKS posłał futbolówkę przy dalszym słupku. Dziesięć minut później Idzikowski popisał się precyzyjnym uderzeniem z dwudziestu metrów. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć strzałami Michała Bogdana i Dawida Kępniaka, ale dobrze między słupkami spisywał się Mateusz Swarzyński. W 76. minucie nieprzepisowo powstrzymywany w „szesnastce” kwiatkowiczan był Dawid Sarafiński, a arbiter wskazał na „wapno”. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Broź. Kilka chwil później wynik ustalił Adrian Budka, wykorzystując nieporozumienie w sykach obronnych rywala.

Następny mecz kontrolny drużyna Pogoni rozegra w sobotę 15 lutego o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z czwartoligowym zespołem Włókniarza Zelów.

Natomiast w niedzielę 9 lutego na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli druga drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz kontrolny z zespołem MKS-u Zduńska Wola występującym w sieradzkiej klasie okręgowej.

POGOŃ II ZDUŃSKA WOLA – MKS ZDUŃSKA WOLA   0:3 (0:0)
Bramki dla MKS-u strzelili: Rafał Kurzynoga, Kacper Murawa i Jan Siwek

Krzysztof Kochelak

Popularne