Dołącz do nas

Wiadomości

Zarzut rozboju usłyszała 19-letnia zduńskowolanka

Zarzut rozboju usłyszała 19-letnia zduńskowolanka, która kradnąc 15-latkowi rower groziła, że potnie mu ręce. Następnego dnia została zatrzymana przez zduńskowolskich policjantów. Teraz grozi jej kara więzienia, może tam trafić nawet na 12 lat.

Do zdarzenia doszło 17 sierpnia 2022 roku w godzinach popołudniowych w centrum Zduńskiej Woli. 15-latek, jadąc rowerem, został zatrzymany przez młodą kobietę. Agresywnie kazała mu zsiąść z roweru. Groziła, że użyje przemocy i potnie chłopakowi ręce. Zapewniała, że jeśli 15-latek powiadomi policję o tym rozboju, to ona uszkodzi mu ciało. Zabrała rower i uciekła. Zduńskowolscy policjanci, po otrzymaniu zawiadomienia o zdarzeniu, natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawczyni przestępstwa. Funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację, która mogła pomóc w ustaleniu, kto dokonał rozboju. W ten sposób dotarli do jednego z mieszkań w Zduńskiej Woli, gdzie przebywała 19-latka.

Podczas przesłuchania, przyznała się do kradzieży i gróźb użycia przemocy. Okazało się, że rower wstawiła do jednego z lombardów w mieście. Jednoślad odzyskano i przekazano właścicielowi. 19-latka miała już wcześniejsze konflikty z prawem. Teraz usłyszała zarzut rozboju. Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KKP /sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne