Dołącz do nas
Kosmetyki do włosów promocje

Sport

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – PTC PABIANICE

W niedzielę 9 lutego na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała drugi mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną 2 ligi kobiet z liderem 3 ligi łódzkiej zespołem PTC Pabianice.
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – PTC PABIANICE   9:2 (2:0)
1:0 – Ania Bergier (8′)
2:0 – Anna Bergier (12′)
2:1 – Natalia Forc (47′)
3:1 – Justyna Kubik (48′)
4:1 – Katarzyna Borowiec (51′)
5:1 – Justyna Kubik (56′)
6:1 – Julia Szymczak (70′)
7:1 – Martyna Szymczak (72′)
8:1 – Anna Bergier (74′)
9:1 – Patrycja Piekarska (76′)

9:2 – Martyna Łagowska (81′ rzut karny)
 SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Joanna Świniarska – Weronika Sobczak, Sylwia Marcińska, Patrycja Piekarska, Julia Szymczak – Paulina Marcińska, , Martyna Kowalska, Anna Bergier, Patrycja Okoń – Katarzyna Borowiec, Martyna Szymczak
Na zmiany wchodziły: Magdalena Samiec – Justyna Kubik i Angelika Kajdana
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak
RELACJA Z MECZU:
W swoim drugim meczu kontrolnym zespół Pogoni wysoko pokonał liderki 3 ligi łódzkiej. Do przerwy gospodynie zdobyły dwie bramki po strzałach Anny Bergier, która najpierw pokonała bramkarkę gości uderzeniem z dwudziestu metrów, a następnie po podaniu Patrycji Piekarskiej z bliska po raz drugi skierowała piłkę do bramki drużyny z Pabianic. Do przerwy „Pogonistki” stwarzały kolejne sytuacje podbramkowe, ale raziły nieskutecznością.
Dwie minuty po przerwie kontaktową bramkę dla pabianiczanek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzeliła głową Natalia Forc.
Minutę później odpowiedziały gospodynie podwyższając wynik meczu po bramce strzelonej przez Justynę Kubik. Kolejną bramkę dla Pogoni zdobyła po indywidualnej akcji Katarzyna Borowiec. Cztery minuty później swoją drugą bramkę w tym meczu strzeliła Justyna Kubik. Szóstą bramkę zespół Pogoni zdobył po rzucie rożnym wykonywanym przez Annę Bergier po którym najwyżej do piłki wyskoczyła Julia Szymczak i strzałem głową pokonała bramkarkę PTC. Do końca meczu jeszcze trzykrotnie piłkarki Pogoni zdołały pokonać bramkarkę z Pabianic po strzałach Martyny Szymczak, Anny Bergier i Patrycji Piekarskiej. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzeliła z rzutu karnego zawodniczka gości Martyna Łagowska.
W najbliższą niedzielę 16 lutego o godzinie 15:00 drużyna Pogoni rozegra kolejny mecz kontrolny na wyjeździe z drugoligowym zespołem Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp.
Krzysztof Kochelak

Popularne