Dołącz do nas
Kasy fiskalne

Wiadomości

Kierowali samochodami pomimo cofniętych uprawnień

Dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego odpowiedzą przed sądem za jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego, wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.

28 stycznia 2020 r., przed godziną 9:00, funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zostali skierowani na ul. Kościelną w Zduńskiej Woli, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący mercedesem włączając się do ruchu potrącił 85-letnią kobietę. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń i po badaniu lekarskim wróciła do domu. Dodatkowo okazało się, że 25-latek prowadził mercedesa pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Tego samego dnia, w Szadku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym lanosem, który kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 56-letni mieszkaniec powiatu łaskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przez sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego, pomimo decyzji  właściwego  organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne