Dołącz do nas

Wiadomości

Jechali za szybko – stracili prawo jazdy.

Policjanci ze zduńskowolskiej „drogówki” tylko jednego dnia zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Pomimo licznych apeli Policji oraz prowadzonych wzmożonych działań kontolno-prewencyjnych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, wciąż dochodzi do nieodpowiedzialnych zachowań kierujących pojazdami mechanicznymi. Tylko 16 sierpnia 2021 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali kierującym 4 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Na terenie gminy Szadek doszło aż do 3 przekroczeń dozwolonej prędkości. W pierwszym przypadku, 36-letnia kierująca Citroenem przekroczyła dozwolona prędkość o 60 km/h w miejscowości Osiny. Do kolejnego wykroczenia doszło w miejscowości Kotlinki, gdzie 35-letni kierujący motocyklem marki Suzuki przekroczył dozwolona prędkość o 51km/h.

 

Kolejnym amatorem szybkiej jazdy był 45-letni kierujący samochodem Dacia Duster, który dozwoloną prędkość przekroczył aż o 74 km/h. Mundurowi kolejne wykroczenie ujawnili na terenie gminy Zapolice, gdzie kierujący Volkswagenem, w miejscowości Ptaszkowice przekroczył prędkość o 51 km/h. We wszystkich przypadkach kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Każda z tych osób została ukarana mandatem karnym i dodatkowo otrzymała 10 punktów karnych. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne