Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

Podawał się za swojego brata

Zduńskowolscy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aby uniknąć odpowiedzialności, podał policjantom dane swojego brata.

27 lutego 2021 roku około godziny 22:00 przy ulicy Słowackiego policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Gdy sprawdzili jego stan trzeźwości, okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość.

Kasy fiskalne Łódź

Podał stróżom prawa dane swojego brata, myśląc, że uniknie w ten sposób odpowiedzialności karnej. Oczywiście policjanci nie dali się zwieść kłamstwom i szybko ustalili faktyczną tożsamość zatrzymanego oraz powód takiego zachowania.

 

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że to nie pierwsza alkoholowa wpadka tego kierowcy. 43-letni zduńskowolanin posiadał już czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Usłyszał zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Odpowie również za posłużenie się tożsamością brata. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

.
Dodaj komentarz

Popularne