Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

Złodziejskie trio w rękach policjantów.

Funkcjonariusze ogniwa interwencyjnego zduńskowolskiej komendy po telefonie od świadka zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy wycięli katalizator z zaparkowanego samochodu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

2 marca 2021 roku, przed godziną 2:00 w nocy dyżurny komendy w Zduńskiej Woli otrzymał telefoniczne zgłoszenie od świadka, który widział, że na osiedlu Karsznice trzech mężczyzn wchodzi pod zaparkowany pojazd i przy nim majstruje. Natychmiast skierował w to miejsce patrole. Kolejne zgłoszenie, jakie otrzymał dyżurny zawierało informację, że sprawcy odjechali ciemnym fiatem.

 

Kasy fiskalne online

 

W drodze na miejsce stróże prawa zauważyli taki pojazd, którego kierujący dodatkowo na widok radiowozu zgasił światła mijania. Policjanci od razu zatrzymali go do kontroli drogowej. W samochodzie siedzieli trzej mężczyźni z Sieradza, dwóch w wieku 29 lat, a trzeci w wieku 34 lat. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami zachowywali się nerwowo i nie potrafili logicznie przedstawić celu swojej podróży.

 

W pojeździe, którym przyjechali policjanci znaleźli ręczną piłę elektryczną służącą do wycinania, lewarek samochodowy oraz skradziony katalizator. Pokrzywdzony oszacował straty na 800 złotych. Cała trójka odpowie za kradzież, co jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania u jednego z mężczyzn mundurowi odnaleźli amunicję, na którą nie posiadał zezwolenia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

.
Dodaj komentarz

Popularne