Dołącz do nas
Kasy fiskalne Zduńska Wola

Wiadomości

Wpadł z narkotykami

5 kwietnia 2021 roku zduńskowolscy dzielnicowi zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz 3 inne osoby, pomagające mu w ukrywaniu trzymanych w miejscu zamieszkania środków odurzających.

 

Młodemu zduńskowolaninowi za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany, metamfetaminy oraz tabletek extazy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kasy fiskalne Łódź

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia 2021 roku, w godzinach wieczornych, w centrum Zduńskiej Woli. Uwagę dzielnicowych zwrócili dwaj młodzi mężczyźni, którzy nie stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Stróże prawa podjęli wobec dwóch 21-latków interwencję, podczas której jeden z mężczyzn był pobudzony, zachowywał się arogancko i lekceważąco.

 

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od niego specyficzny zapach marihuany. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim 2 gramy suszu roślinnego i zatrzymali go. Tego samego dnia funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania, aby sprawdzić, czy nie ma tam więcej narkotyków. Gdy dzielnicowi dotarli pod wskazany adres zastali pod blokiem matkę zatrzymanego oraz jego kompana, który wcześniej towarzyszył mu podczas interwencji oraz jeszcze jednego mężczyznę, 23-letniego zduńskowolanina, siedzącego za kierownicą odpalonego samochodu marki Audi.

 

Okazało się, że 41-letnia matka zatrzymanego wraz z jego kolegą właśnie wkładali do auta walizkę wypełnioną narkotykami. Towarzyszący wcześniej zatrzymanemu młody mężczyzna poszedł do mieszkania kolegi, gdyż chciał schować narkotyki, które 21-letni podejrzany ukrywał.

 

Mundurowi dotarli na miejsce na czas i udaremnili plan ukrycia narkotyków. Wszyscy zostali zatrzymani. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 167 gramów suszu roślinnego, 112 gramów metamfetaminy oraz 41 sztuk tabletek extazy.

 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zduńskiej Woli sąd tymczasowo aresztował 21-latka na  3 miesiące, natomiast wobec jego matki i kolegi zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

.
Dodaj komentarz

Popularne