Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

27 przekroczeń prędkości jednego dnia

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań na drogach powiatu zduńskowolskiego, których celem jest walka z piratami drogowymi. Ma ona również za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

 

Kasy fiskalne Łódź

 

Głównym celem przeprowadzonych 14 kwietnia 2021 roku działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Statyczne kontrole prędkości były prowadzone na drogach głównych ciągów komunikacyjnych powiatu oraz w miejscach wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa dróg. Uwzględnione również zostały umieszczane przez mieszkańców powiatu zagrożenia dotyczące przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkością na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko jednego dnia funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego stwierdzili 27 przekroczeń dozwolonej prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, gdyż w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 108 km/h. Został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne