Dołącz do nas
Kasy fiskalne Zduńska Wola

Wiadomości

„Noga z gazu” – akcja „Prędkość”

KPP Zduńska Wola

Pierwsze dni miesiąca upłynęły pod znakiem niekorzystnych dla kierujących warunków atmosferycznych, pomimo tego kierowcy lekceważą zasady bezpieczeństwa. 2 września prowadzone były na drogach powiatu zduńskowolskiego działania pn. „Prędkość”, kolejne osoby straciły prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na możliwość wystąpienia zdarzenia drogowego. Nie możemy zapominać, że niekorzystne warunki atmosferyczne mają również wpływ  na poziom bezpieczeństwa.

Determinują widoczność, wpływają na długość drogi hamowania oraz stan naszego samopoczucia, koncentracji i szybkość reakcji na sytuacje drogowe. W ciągu dwóch pierwszych dni nowego roku szkolnego odnotowano trzy kolizje i został zatrzymany jeden nietrzeźwy kierujący.

 

Działania z dnia 2 września br. miały charakter prewencyjny i były realizowane na zasadzie statycznych punktów kontroli prędkości. Ich umiejscowienie zostało ustalone za podstawie analizy stanu bezpieczeństwa na drogach i wskazań Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W działaniach wykorzystane zostały ręczne mierniki prędkości, z rejestracją obrazu.

Kasy fiskalne online Łódź

 

Policjanci zduńskowolskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali aż 12 kierujących,  którzy nie zważając na panujące warunki atmosferyczne przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Mimo licznych apeli i kampanii informacyjnych prowadzonych na szeroką skalę, wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą dozwolone limity, z jakimi wolno poruszać się pojazdem po drodze. W sytuacji wystąpienia rażącego przekroczenia prędkości należy liczyć się ze stosownymi konsekwencjami prawnymi.

 

Niestety dwie osoby wykazały się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem i straciły prawo jazdy, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

.
Dodaj komentarz

Popularne