Dołącz do nas
Kasy fiskalne Zduńska Wola

Wiadomości

Przypominamy o ograniczeniach w poruszaniu się samochodem

Policja przypomina. Ograniczenia dotyczące przemieszczania się w związku z walką z koronawirusem przełożyły się nie tylko na zmniejszony ruch pieszy ale i kołowy. W marcu 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 89 wypadków mniej niż w marcu 2019 roku.

Funkcjonariusze interweniowali przy 164 zdarzeniach drogowych, w których 13 osób zginęło a 173 zostały ranne. Dla porównania w marcu 2019 roku doszło do 253 wypadków drogowych, których zginęło 11 osób a 311 zostało rannych. Policjanci w ramach bieżących zadań reagują na każde naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W marcu 2020 zatrzymali 410 nietrzeźwych kierujących, którym oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Przypominamy o ograniczeniach w zbiorowym transporcie publicznym

W związku ze stanem epidemii obowiązuje zasada „tyle pasażerów ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Od 26 marca policjanci przeprowadzili ponad 1500 kontroli środków publicznego transportu zbiorowego.

Przewoźnicy, których wcześniej informowaliśmy o konieczności przestrzegania przepisów w zakresie ograniczenia liczby pasażerów wprowadzili odpowiednie rozwiązania. Nie stwierdziliśmy do tej pory nieprawidłowości.

Od 2 kwietnia wymóg ten został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny np. dowozy do pracy.

 

Ograniczenie to nie dotyczy samochodów osobowych ale przypominamy , że ochrona własnego zdrowia i życia swojego oraz bliskich powinna być dla nas wszystkich priorytetem. Zachowujmy odstępy od innych osób także w autach osobowych. Zmniejszajmy ryzyko zakażenia.

KPP Sieradz

.
Dodaj komentarz

Popularne