Dołącz do nas

Wiadomości

Włamywacz i paserzy w rękach policjantów

KPP Zduńska Wola

Policjanci ze zduńskowolskiej komendy zatrzymali trzy osoby w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem do domu. Włamywaczowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, a paserom do 5 lat więzienia. Wszyscy zostali oddani pod dozór policji.

 

7 sierpnia 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem, do której doszło między 5 a 7 sierpnia 2021 roku w jednym z domów na terenie Zduńskiej Woli. Pokrzywdzony stracił elektronarzędzia o łącznej wartości 3900 złotych. Były to między innymi szlifierka kątowa, wiertarka, młot wyburzeniowy, opalarka, wkrętarka oraz zestaw narzędzi.

 

Sprawa trafiła do kryminalnych. Uzyskali wiedzę, że część skradzionych rzeczy znajduje się w okolicznych lombardach. Następnie ustalili, że podejrzewanym o dokonanie tego przestępstwa jest 31-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. 11 sierpnia 2021 roku został przez mundurowych zatrzymany w miejscu zamieszkania. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali dwóch zduńskowolan w wieku 30 i 36 lat, którzy odpowiedzą za paserstwo skradzionych przedmiotów.

 

Dodatkowo u młodszego z mężczyzn funkcjonariusze odnaleźli prawie 8 gramów środków psychotropowych. Stróże prawa odzyskali część skradzionych łupów. Wszyscy zatrzymani staną przed sądem. Podejrzanemu o dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 15 lat pozbawiania wolności, gdyż będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Paserom grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. 20-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne