Dołącz do nas

Kraj

Atrakcje, które musisz zobaczyć będąc na Sardynii

Kojarzona z luksusowymi wakacjami we Włoszech, pięknymi plażami i rajskimi widokami – Sardynia to idealne miejsce na urlop! Oprócz wspaniałych warunków do słodkiego nicnierobienia znajdziesz tu także masę ciekawych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć! Poniżej nasz top 5 atrakcji Sardynii, do których każdy odwiedzający tę włoską wyspę powinien dotrzeć.

Wakacje na Sardynii

Sardynia to synonim włoskich, ekskluzywnych wakacji. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim setkom malowniczych plaż, bajkowym zatokom, szmaragdowej wodzie i zabytkom tajemniczej cywilizacji nuorskiej. Wspaniała architektura współgra tutaj z naturą, a sama wyspa intryguje swoją historią, tradycjami, oryginalnymi obrzędami i doskonałą kuchnią. Włoska wyspa już na stałe wpisała się w oferty polskich biur podróży. Sprawdź najlepsze wakacyjne oferty wylotów na Sardynię z ITAKĄ.

Ci, którzy liczą na wspaniałe widoki i idealne warunki do włoskiego dolce far niente, czyli słodkiego nicnierobienia, powinni wybrać się na słynne Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże. Jeśli chcesz wypoczywać jak celebryta i w ich otoczeniu, koniecznie wybierz się do najsłynniejszego kurortu na Costa Smeralda, czyli Porto Cervo. To ulubione miejsce gwiazd wielkiego formatu z całego świata.

Tutejsze plaże uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Zachwycają urozmaiconą linią brzegową z ciekawymi formami skalnymi i zielonymi wzgórzami schodzącymi wprost do krystalicznie czystego morza, a także wspaniałymi śródziemnomorskimi krajobrazami. Tutejsze plaże ukryte są pośród tych zachwycających krajobrazów, w małych, często kameralnych zatoczkach. To także idealne miejsce na wakacje z dziećmi, bo brak tłumów, mięciutki piasek i łagodne zejście do morza to idealne warunki na rodzinny urlop.

Sardynia obok Sycylii to zdecydowanie najpopularniejsze miejsca na spędzenie urlopu w gorącej Italii. Jeśli nie możesz się zdecydować, gdzie spędzisz tegoroczne lato, koniecznie sprawdź oferty na włoskie wakacje na www.itaka.pl.

Top 5 atrakcji na Sardynii

Będąc na Sardynii nie sposób się nudzić. Jest tu cała masa ciekawych miejsc – niezależnie od tego, jak lubisz spędzać czas – zabytków, pięknych plaż, oszałamiającej natury i miejsc na aktywność. Poniżej 5 takich miejsc, które trzeba odwiedzić podczas wakacji na włoskiej Sardynii.

Zabytki cywilizacji Nuragów

Rozsiane po praktycznie całej wyspie struktury skalne pochodzące najprawdopodobniej z epoki brązu, to pozostałości po tajemniczej cywilizacji Nuragów. Najpopularniejszym miejscem związanym z ich kulturą jest Su Nuraxi – duży kompleks skalny wpisany na listę UNESCO, który znajduje się w miejscowości Barumini. W jego skład wchodzą centralna wieża z bastionem, 4 baszty boczne, dziedziniec i studnia oraz mała nuragicka wioska z kilkudziesięcioma domostwami. Inne znane miejsca związane z Nuragami to kompleksy skalne w Arrubiu i Di Palmavera.

Costa Smeralda i Porto Cervo

Popularna wśród gwiazd, polityków i możnych tego świata Costa Smeralda to miejsce, którego porty wypełnione są luksusowymi jachtami. Stolicą Szmaragdowego Wybrzeża jest Porto Cervo pełne ekskluzywnych butików i nieruchomości celebrytów, jak Sting czy Harrison Ford. Oprócz przepychu i znanych osobistości, na Costa Smeralda znajdziesz piękne, piaszczyste plaże, wśród nich popularne Pevero i Principe.

Orgosolo

Malownicza górska wioska słynąca z fresków i obrazów malowanych na fasadach tutejszych domów. Większość z nich nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych lub ma przekaz polityczny. Najpopularniejszą ulicą „murali” jest Corso Repubblica, ale w Orgosolo możesz trafić na nie właściwie wszędzie, bo w miasteczku znajduje się ich ponad 200.

Cagliari

Stolica włoskiej Sardynii to połączenie nowoczesności z historyczną zabudową centrum. Koniecznie wybierz się na spacer do Il Castello – tradycyjnej dzielnicy, w której znajduje się większość atrakcji turystycznych: Katedra w Cagliari z kaplicami aragońskimi i kryptą męczenników i Palazzo di Citta – małe muzeum z kolekcją przedmiotów i artefaktów cywilizacji nuragów. Odwiedź jedno z głównych muzeów Sardynii – Bastion Saint Remy i taras Umberto I z niesamowitym widokiem na Cagliari, a także Targ San Benedetto, na którym można spróbować wszystkich sardyńskich przysmaków. Po zwiedzaniu odpoczniesz na 7-kilometrowej plaży Poetto tuż przy centrum miasta.

Archipelag La Maddalena

Archipelag wysp La Maddalena to z pewnością jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Sardynii. Park Narodowy Arcipelago della Maddalena składa się z 7 wysp, a 2 największe – La Maddalena i La Caprera z łatwością odwiedzisz podczas wycieczki samochodowej lub łodzią. Główną atrakcją La Maddalena są bez wątpienia plaże. Najlepsze miejsca do kąpieli na La Maddalena to Bassa Trinita z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, oraz duża piaszczysta Spiaggia di Monte di Rena.

Jak widzisz, wakacje na Sardynii to nie tylko plaże i hotele wysokiej jakości. Wyspa oczarowuje zabytkami, naturalnym pięknem, zapierającymi dech krajobrazami i pysznym jedzeniem. Możesz tez upolować atrakcyjne oferty last minute na Sardynię – Sprawdź. To jak – w te wakacje widzimy się na Sardynii?

 

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne