Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu podczas świątecznego weekendu

Pomimo nieustających, policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg. W świąteczny weekend wyeliminowanych z ruchu zostało dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

 

 

 

10 kwietnia 2020 r,, po godzinie 19:00, na terenie gminy Zduńska Wola, funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Mundurowi wyczuli od siedzącego za kierownicą samochodu 59-latka woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 1,2 promila. Natomiast w Niedzielę Wielkanocną policjanci Posterunku Policji w Szadku zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca gminy Szadek, który kierując passatem miał w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne