Dołącz do nas
Kosmetyki do włosów promocje

Materiały partnera

Jak najprościej sprzedać używany samochód?

Art. sponsorowany

Sprzedaż samochodu kojarzy się przede wszystkim z nieskończonymi formalnościami, stresem i nieprzespanymi nocami. Proces ten podjęty na własną rękę czasami trwa długie miesiące. Jak więc zrobić to szybko i bez zbędnych formalności? Z odpowiedzią przychodzą popularne w ostatnim czasie skupy aut używanych, które kupią pojazd bezpośrednio od właściciela wręczając mu gotówkę natychmiastowo do ręki.

Dlaczego warto sprzedać auto w skupie?

Przede wszystkim, w skupie aut mamy możliwość sprzedaży samochodów dostawczych, osobowych, powypadkowych, poleasingowych, czy zabytkowych. Co istotne, firmy prowadzące skup samochodów i stacje demontażu pojazdów są prawdziwym zbawieniem dla aut po dużej kolizji, które nie nadają się do jazdy. Wówczas bez problemu sprzedamy uszkodzony pojazd na części lub oddamy go na złomowanie. Stan techniczny samochodu nie będzie przeszkodą w transakcji, w większości miejsc sprzedamy auto w każdym stanie. Nie musimy więc martwić się o stan techniczny czy wygląd auta, jak to ma miejsce w sprzedaży prywatnej, gdy musimy wręcz zadbać o auto przed wystawieniem ogłoszenia, tak by prezentował się jak najatrakcyjniej.

 

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego dla nas skupu. Wszystkie firmy posiadają swoje strony internetowe, dlatego też w sieci mamy możliwość porównania wielu ofert różnych skupów. Można również zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów skupu, którzy na pewno chętnie podzielili się wrażeniami ze współpracy w sieci. Kiedy już znajdziemy odpowiedni skup, musimy znaleźć dane kontaktowe do niego i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy lub po prostu zadzwonić na numer podany na stronie.

Jakie dokumenty należy przygotować?

W większości skupów spotkanie odbywa się w ciągu 24 godzin od pierwszego kontaktu. Bardzo ważne jest, aby na umówione spotkanie przygotować następujące dokumenty:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość
  • dowód rejestracyjny
  • karta pojazdu (jeśli jest wydana)
  • dokument ubezpieczenia OC auta (opcjonalnie)
  • przegląd techniczny (opcjonalnie)

Jeżeli jest współwłaściciel auta należy mieć jego upoważnienie z podpisem lub zaprosić go do współuczestnictwa w spotkaniu wraz jego z dokumentem tożsamości. Te wszystkie dokumenty są potrzebne do ustalenia realnej wartości pojazdu.

Podpisanie umowy

Najważniejszym dokumentem, która stanie się dowodem własności pojazdu nowego właściciela, jest umowa kupna-sprzedaży samochodu. Po zaakceptowaniu wyceny auta, podpisujemy odpowiednią umowę. Ważnym jest, by uważnie przeanalizować całą umowę i sprawdzić, czy wszystko w niej zawarte jest po naszej myśli. Jeśli jednak korzystamy z usług działającego od wielu lat na rynku skupu aut, nie powinniśmy się raczej zamartwiać tym, że z umową cokolwiek będzie nie tak jak trzeba.

Gotówka do ręki

Jak już umowa zostanie podpisana i wszystkie formalności po stronie firmy dokonane, automatycznie tracimy wszelkie prawa do pojazdu. Pracownik skupu wypłaca odpowiednią należność w formie gotówki lub przelewu na podany numer konta – wedle życzenia. Całość transakcji trwa zaledwie kilka godzin.

Szukasz profesjonalnego i uczciwego skupu samochodów? Odwiedź zamienautonagotowke.pl.

Popularne