Dołącz do nas

Biznes

Jak wybrać dobrego prawnika?

Każdy przynajmniej kilka razy w życiu potrzebuje pomocy prawnika. Czasami chodzi o rozwiązanie prostych, codziennych spraw, dotyczących np. podziału spadku lub spisania testamentu, ale czasem problem staje się bardziej złożony. W takich sytuacjach warto poszukać pomocy u bardziej doświadczonego specjalisty.

KFK – co to za kancelaria?

Kancelaria KFK wzięła swą nazwę od swej założycielki – adwokat Katarzyny Florczak Keller. Z czasem w zespole zaczęły pojawiać się nowe osoby, których wiedza i doświadczenie pozwoliły na rozszerzenie pakietu świadczonych usług. Dzięki temu Kancelaria może kompleksowo wspierać swoich klientów nie tylko w kontekście często spotykanych problemów prawnych, ale również wtedy, gdy sprawa dotyczy wielu dziedzin prawa.

Kancelaria KFK działa co prawda w Łodzi, ale usługi świadczy na terenie całego kraju. Pracownicy Kancelarii mogą pomóc w sprawach karnych, gospodarczych, a także bardzo często reprezentują klientów przed sądami. Jednym słowem – KFK to synonim profesjonalizmu.

W czym można pomóc, czyli po czym poznać dobrego adwokata?

Po czym poznać, że wybrany specjalista to naprawdę dobry adwokat? Lista cech, którymi warto się sugerować, jest naprawdę imponująca. Oto najważniejsze z nich:

1. Cechy charakteru. Jeśli adwokat jest pewny siebie, potrafi wyrażać skomplikowane procesy prawne akceptowalnym dla laika językiem i… patrzy w oczy, to jest to znak, że warto mu zaufać.

2. Umiejętności. Trudno zweryfikować czyjąś wiedzę na dany temat, jeśli w gruncie rzeczy jest się laikiem. Dobry adwokat posiada certyfikaty, dokumenty potwierdzające wykształcenie, a także bogaty pakiet referencji.

3. Doświadczenie. Przy wyborze adwokata warto zwrócić uwagę na to, czy posiada doświadczenie w danej problematyce prawnej. Jeśli tak, to jest to prognostyk przemawiający za jego wyborem.

4. Obejście. Profesjonalnego adwokata można poznać po… uporządkowanym biurku. Świadczy to o jego poważnym podejściu do kwestii wizerunku, ale też o umiejętnościach interpersonalnych.

Specjalności prawne – co warto wiedzieć?

Kancelaria prawna zawsze ma przewagę nad pojedynczym, nawet najlepszym adwokatem. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku zespół, który może podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą itd. z innymi adwokatami, którzy nie są specjalistami w danej dziedzinie. Dobra kancelaria może świadczyć usługi w zakresie m.in. prawa budowlanego, podatkowego, gospodarczego, cywilnego, upadłościowego, a także związanego z prawem własności intelektualnej. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się adwokaci, którzy posiadają doświadczenie w kontekście kredytów frankowych i szeroko pojętej pomocy frankowiczom. Nie bez znaczenia jest też pomoc karnistów, którzy mogą okazać się bardzo potrzebni w przypadku podejrzenia popełnienia wykroczenia, a nawet przestępstwa.

Reasumując, dobry prawnik to ktoś więcej niż tylko specjalista znający się na podstawach prawa. To przede wszystkim specjalista, którego obowiązkiem jest pomagać innym. Kancelaria KFK to zespół, w skład którego wchodzą najlepsi adwokaci i prawnicy.

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne