Materiały partnera
Jak wynająć samochód: porady dla podróżujących
Wynajem samochodów w Polsce stał się jedną z najbardziej powszechnych usług, z których korzystają nie tylko obywatele, ale także turyści odwiedzający kraj. Wynika to z faktu, że wynajem samochodów pozwala znacznie zaoszczędzić na kosztach transportu i zwiększyć mobilność. Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniego samochodu do wynajęcia, aby szybko zorganizować taką usługę i naprawdę zaoszczędzić pieniądze? Opowiemy Ci o kilku szczegółach, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu.
Dokumenty
Aby wynajem pojazdu został szybko załatwiony w dniu złożenia wniosku, należy oczywiście dostarczyć szereg dokumentów:
-ważny paszport;
-prawo jazdy wymaganej kategorii – na stronie http://gsszkolenia.pl/ znajduje się rozpiska i opis wszystkich kategorii praw jazdy
-inny dokument potwierdzający Twoją tożsamość.
Aby wynająć samochód, należy mieć co najmniej trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Wiek najemcy musi wynosić co najmniej 22 lata. Jest to rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu, ponieważ wypożyczalnia odmówi skorzystania z usług lub zaproponuje zapłatę zawyżonej ceny za ewentualne ryzyko w przypadku braku minimalnego doświadczenia w prowadzeniu pojazdu.
Minimalne standardy tego typu pozwalają na wynajęcie samochodu klasy Standard, Economy lub Compact. Pozostałe klasy wymagają, aby najemca miał co najmniej 25 lat.
Warunki umowy
Jest to druga najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać przy wynajmowaniu samochodu. Określa ona czas, na jaki samochód jest wynajmowany, pewne ograniczenia w korzystaniu z pojazdu oraz koszt usługi. Cena zależy od długości okresu wynajmu i kosztu ubezpieczenia.
W umowie określono, że samochód musi zostać zwrócony z pełnym bakiem paliwa. Jeśli nie dojdzie do tego z powodu siły wyższej, będziesz musiał zapłacić gotówką za benzynę przy zwrocie samochodu. Przed podpisaniem umowy należy wyjaśnić, jaki jest limit dziennego przebiegu wynajmowanego samochodu. Średnio jest to 250-300 kilometrów dziennie. Jeśli podany przebieg jest niewystarczający, za dodatkowe kilometry trzeba zapłacić oddzielnie.
-
Sport3 miesiące temu
Skaner ciała 3D do diagnostyki wydajności: Nowa era monitorowania ludzkiej kondycji
-
Sport2 miesiące temu
Wpływ treningów personalnych na zdrowie w okresie jesiennym
-
Biznes2 miesiące temu
Szukasz miejsca na zorganizowanie integracji dla swoich pracowników? Sprawdź ofertę Hotelu 500 w województwie łódzkim
-
Materiały partnera2 tygodnie temu
Prywatny dom opieki dla osób starszych — szansa na godną starość
-
Materiały partnera6 dni temu
Bali: Wyspa Bogów, Plaż i Kulturowych Cudów