Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Kolor, rozmiar, tekstura czyli dobieramy rolety do naszego mieszkania

Art. sponsorowany

Wszelkie dodatki do mieszkania dobierane są tak, aby tworzyły spójny wystrój danego pomieszczenia. Nie inaczej jest w przypadku produktów mających na celu uzupełnienie aranżacji okiennej. Obecnie najchętniej w tym celu wybierane są rolety w kasecie oraz plisy okienne.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając tego rodzaju produkty? Co liczy się najbardziej? Oto najważniejsze informacje związane z tym tematem.

Rolety w kasecie – dostosowane pod wymiar

Jak to zostało wspomniane wyżej, obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań są rolety w kasecie. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim można je zamówić tak, aby były idealnie dopasowane do wymiaru okna. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite osłonięcie szyby zamontowanej w skrzydle okiennym.

Kolejną zaletą rolet w kasecie jest łatwy, bezinwazyjny montaż, który nie wymaga nawiercania ramy okiennej czy ściany. Do zalet tego rodzaju rolet zalicza się także łatwość użytkowania oraz możliwość prowadzenia blisko ramy okiennej, co eliminuje w znacznym stopniu efekt „łopotania” mogący powstać przy uchylaniu okna.

Wybierając roletę w kasecie, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Jeżeli chcesz, aby oprócz dekorowania okna pełniła ona także dodatkowe funkcje, powinieneś zwrócić uwagę na teksturę materiału, z jakiego jest ona wykonana. Przykładowo, jeżeli zależy Ci na lepszej kontroli tego, ile światła wpada do pomieszczenia, wybierz rolety w kasecie typu dzień noc. Z kolei, jeżeli chcesz, aby po pełnym zaciągnięciu rolety, pokój był całkowicie zaciemniony, wybierz rolety wykonane z tkaniny typu blackout dającej 100% zaciemnienie okna. Dostępne wersje kolorystyczne tego rodzaju rolet znajdziesz na stronie renomowanego producenta – karnix.pl.

Plisy okienne – lider wśród rolet?

Innym rozwiązaniem, które w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, są plisy okienne Karnix. Jest to propozycja szczególnie chętnie stosowana na oknach dachowych i uchylnych. A także wszędzie tam, gdzie użytkownikowi zależy na wysokiej kontroli poziomu nasłonecznienia wnętrza i jednoczesnej ochronie przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Plisy bowiem można zaciągać od dołu, jak i od góry. To umożliwia ich praktycznie dowolne ustawienie na skrzydle okiennym. Przykładowo, gdy przebywasz w kuchni czy jadalni i chcesz osłonić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, możesz osłonić jedynie dolną połowę okna. Natomiast, kiedy chcesz zmniejszyć nasłonecznienie wnętrz po południu, możesz osłonić środek okna lub jego górną połowę.

Podobnie jak w przypadku rolet w kasecie, tak i plisy okienne dostępne są w kilku wariantach. Jednym z nich jest tkanina perłowa. Polecana jest ona szczególnie do pomieszczeń, które wymagają rozjaśnienia i rozświetlenia. Perłowe wykończenie tkaniny pozwala na lekkie odbijanie i rozpraszanie światła na nią padającego.

Rozwiązaniem chętnie wybieranym na poddasza są plisy okienne wykonane z tkaniny metalizowanej, która ma właściwości termoizolacyjne. Chroni ona bowiem pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Plisa okienna dostępna jest także w wersji blackout, czyli zaciemniającej wnętrze, w jakim są zamontowane.

.
Dodaj komentarz

Popularne