Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Kontrabanda przechwycona przez zduńskowolskich policjantów

KPP Zduńska Wola

29 kwietnia 2020 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 63-letniego zduńskowolanina, w domu którego zabezpieczyli alkohol, papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych.

 

 

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na ponad 13 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli monitorując środowisko przestępcze ustalili, że w domu przy jednej z ulic w Zduńskiej Woli odbywa się handel papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy.  Funkcjonariusze weszli tam na przeszukanie.

 

Na miejscu zabezpieczyli 495 sztuk papierosów, ponad 22 kilogramy tytoniu oraz 58 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Do sprawy został zatrzymany 63-letni zduńskowolanin, który usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego.

Wartość uszczupleń akcyzy na szkodę Skarbu Państwa wyliczono na ponad 13 tys. złotych. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. / KPP Zduńska Wola

 

Kasa fiskalna Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne