Dołącz do nas
Kasy fiskalne

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zlekceważył sądowy zakaz

KPP Zduńska Wola

32-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu wjechał volkswagenem do przydrożnego rowu. Dodatkowo złamał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

3 marca 2020 r., tuż po północy, funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zostali skierowani na teren gminy Zduńska Wola, gdzie według otrzymanego zgłoszenia, kierowca volkswagena golfa miał wjechać do przydrożnego rowu.

Mundurowi we wskazanym miejscu nie zastali samochodu, a potwierdzeniem zaistnienia kolizji były powstałe ślady, w tym uszkodzony znak drogowy. Mundurowi niezwłocznie sprawdzili pobliskie miejscowości, co zaowocowało odnalezieniem wskazanego samochodu.

Okazało się, że za jego kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna. Stężenie alkoholu w organizmie 32-latka wyniosło blisko 2,5 promila.  Dodatkowo okazało się, że kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

.
Dodaj komentarz

Popularne