Dołącz do nas
Kosmetyki do włosów promocje

Wiadomości

Niewybuch znaleziony podczas prac polowych

KPP Zduńska Wola

Policjanci z komisariatu w Szadku zabezpieczali pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej znaleziony podczas prac polowych. Niewybuch został zabrany przez saperów. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Po południu 16 marca 2022 roku podczas prac polowych mieszkaniec Szadku znalazł pocisk artyleryjski. Mężczyzna powiadomił o znalezisku policję. Dyżurny skierował na miejsce patrol policji oraz policjanta rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm, pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Miejsce znalezienia zabezpieczali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szadku do czasu przejęcia go przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Saperzy zabrali niebezpieczne znalezisko na poligon, gdzie zostało zdetonowane.

Przypominamy, że nie wolno dotykać, rozkręcać czy przenosić znalezionych niewybuchów. Grozi to śmiercią lub kalectwem. Wojskowe materiały wybuchowe są odporne na warunki atmosferyczne i zachowują swoje właściwości wybuchowe  pomimo upływu lat czy składowania w ziemi. Jeśli mamy podejrzenie, że przedmiot może być niewybuchem, miejsce jego znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i powiadomić policję. Odsunąć się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd odpowiednich służbom. / KPP Zduńska Wola

st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne