Dołącz do nas
Kasy fiskalne

Wiadomości

Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami

pixabay

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. Internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki.

W ostatnim czasie nastąpił wzrost aktywności oszustów, którzy podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta co umożliwia oszustom przechwycenie ich.

Ofiarami takich oszustw padli rownież mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego. Pokrzywdzeni otrzymali wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w niewielkiej kwocie. Następnie “kliknęli” w link dołączony do feralnej wiadomości, po czym przelali „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z ich kont zamiast drobnej sumy, zniknęło znacznie więcej pieniędzy!

Jak się chronić przed takim oszustwem?

Przede wszystkim nie klikajmy w nieznane linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów — bardzo często pełne są literówek czy błędów, a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może to uratować nas przed stratą pieniędzy.

info /Policja.pl/

.
Dodaj komentarz

Popularne