Dołącz do nas

Dom i ogród

Panele podłogowe – czym ciąć?

Art. sponsorowany

Panele laminowane należą do coraz chętniej wybieranych rozwiązań. Nie tylko bardzo efektownie się prezentują, ale także charakteryzują się wyjątkową użytecznością.

Panele laminowane należą do coraz chętniej wybieranych rozwiązań. Nie tylko bardzo efektownie się prezentują, ale także charakteryzują się wyjątkową użytecznością. Osoby, które wybierają je na posadzki do swojego domu często obawiają się trudności, jakie mogłyby pojawić się przy ich montażu. I chociaż jest on prosty i szybki, to jednak przycinanie wymaga odrobiny wprawy i posiadania kilku podstawowych narzędzi. Czym ciąć laminaty, aby nie tracić niepotrzebnie materiału? W jaki sposób to robić, aby cieszyć się trwałą i piękną podłogą na lata? 

Panele podłogowe – kilka wskazówek przed rozpoczęciem cięcia

Pierwszym krokiem jest zakup laminatów. Pamiętajmy, żeby nie ograniczać się ściśle do ilości identycznej z wielkością metrażu. W czasie remontu może okazać się, że nieprawidłowo przytnie się dany element i wtedy może zabraknąć materiału, co w efekcie okaże się bardzo problematyczne. Najlepiej mieć 10% zapasu paneli, który na pewno się przyda przy układaniu ich w nietypowych miejscach, np. koło różnych zakamarków, których przecież w każdym mieszkaniu nie brakuje. A nawet jeśli nieprawidłowo wytnie się jakiś element, może się on przydać w najmniej oczekiwanym momencie.  

Cięcie paneli podłogowych – w jakie narzędzia musisz się zaopatrzyć?

Podstawą precyzyjnie wykonanego cięcia są odpowiednio dobrane narzędzia. W przeciwnym wypadku można narazić się nie tylko na straty, ale i niepotrzebny stres. Na urządzenie tnące najlepiej wybrać pilarkę tarczową. Wyposażona w ostre ostrza i wygodny uchwyt zapewnia dokładne cięcie i wygodę podczas pracy. Zamiast pilarki możesz użyć wyrzynarki, należy jednak pamiętać o dokupieniu specjalnego brzeszczotu do laminatów. Niestety jeden brzeszczot nie wystarczy, jeżeli chcesz mieć najwyższą jakość cięcia – panele o idealnie równych brzegach – musisz kupić kilka brzeszczotów. Potrzebna będzie również taśma miernicza do odmierzania długości paneli i ołówek do zaznaczania odcinków. Dla osób niewprawionych przyda się także prowadnica do brzeszczotu. Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie My Floor, producenta najwyższej jakości paneli laminowanych – https://my-floor.pl/czym-ciac-panele-podlogowe-poradnik/

Panele podłogowe My Floor – dlaczego warto je wybrać?

Laminaty My Floor można dopasować do każdego wnętrza. To produkty o wyjątkowo atrakcyjnym designie, które oferują sporo możliwości aranżacyjnych. Można je dobrać do każdego wystroju, zarówno do stylu retro, skandynawskiego i rustykalnego, jak i kapiącego od przepychu stylu glamour czy surowej, industrialnej aranżacji. Bez względu w jakiej stylistyce się znajdą wszędzie będą wyglądały znakomicie. Ich niezaprzeczalnym atutem jest niebywała trwałość. To produkty odporne na ścieranie o podwyższonej klasie wodoodporności i łatwe do utrzymania w czystości.

Jeżeli zdecydujesz się na panele podłogowe My Floor możesz liczyć na długotrwałe użytkowanie. Jednakże, aby cieszyć się piękną posadzką trzeba ją najpierw odpowiednio przyciąć i zamontować. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi i przy pewnej wprawie jest to jak najbardziej możliwe. 

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne