Dołącz do nas
Kosmetyki do włosów promocje

Moda i styl

Peeling skóry głowy – Dlaczego wykonywać peeling skóry głowy?

peeling skóry głowy insight

Zabieg peelingu skóry głowy przynosi liczne korzyści, a jedną z kluczowych jest głębokie oczyszczenie skóry pod włosami. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, których długie i gęste włosy związane w wysokie kitki mogą obciążać skórę. Osoby często używające lakieru do włosów czy żelu również powinny regularnie korzystać z tego zabiegu. Nie tylko przynosi on ulgę, ale także regeneruje mieszki włosowe, poprawiając wygląd i kondycję włosów. Dodatkowo, peeling skóry głowy pomaga w walce z łupieżem.

Czy peelingi na skórę głowy wpływają na wzrost włosów?

Peelingi stosowane na skórę głowy mają znaczący wpływ na jakość włosów i chronią skórę przed wysuszeniem. Skutkują one zahamowaniem wypadania włosów, które stają się silniejsze i bardziej gładkie. Peelingi dodają włosom blasku, przeciwdziałają rozdwajaniu końcówek i regenerują mieszki włosowe. W rezultacie włosy rosną szybciej i stają się gęstsze.

Zobacz również kosmetyki do włosów marki Sendo

Jak wybrać odpowiedni peeling do skóry głowy?

Istnieje wiele różnych rodzajów peelingów do skóry głowy. Wybierając ten właściwy, warto zwrócić uwagę na jego składniki. Najlepsze są produkty z ekstraktami roślinnymi, takimi jak aloes, lipa czy prawoślaz, które dostarczają włosom cennych składników odżywczych. Osoby z podrażnioną skórą głowy powinny unikać peelingów zawierających alkohol. Dobór odpowiedniego peelingu powinien również zależeć od typu włosów, np. dla włosów suchych i łamliwych odpowiedni będzie peeling nawilżający.

Czy możliwe jest codzienne stosowanie peelingu skóry głowy?

Choć peeling działa relaksująco i regenerująco, zbyt częste jego stosowanie może wysuszyć skórę głowy i prowadzić do zapalenia mieszka włosowego. Zaleca się wykonywanie peelingu 1-2 razy w miesiącu, aby korzystnie wpłynąć na kondycję skóry bez obciążania włosów. W niektórych przypadkach, na podstawie zaleceń producenta lub trychologa, zabieg można wykonywać częściej.

Rodzaje peelingów trychologicznych: enzymatyczne i mechaniczne

Peelingi do skóry głowy różnią się głównie sposobem działania. Bardzo popularne są enzymatyczne peelingi trychologiczne, które łatwo usuwają zanieczyszczenia i obumarły naskórek bez konieczności tarcia. Mechaniczne peelingi zawierają drobinki, które trzeba wmasować, usuwając naskórek przez tarcie. Ważne jest, aby równomiernie rozprowadzić produkt na skórze głowy.

Składniki peelingów trychologicznych

Peelingi trychologiczne często zawierają naturalne składniki i zazwyczaj są formułowane z enzymami lub kwasami. Zawierają także substancje kojące i często nawilżające, co pozwala nie tylko na usunięcie zanieczyszczeń, ale także na odżywienie i regenerację skóry głowy. W przypadku problemów z podrażnieniami czy świądem, warto wybrać peeling z alantoiną lub pantenolem. Dla osób borykających się z przetłuszczaniem włosów, idealne będą kosmetyki z glinką lub hydrolatami.

Jak stosować peeling trychologiczny?

Stosowanie peelingu trychologicznego jest bardzo proste. Zazwyczaj nakłada się go przed myciem głowy, na suche lub mokre włosy, w zależności od zaleceń producenta. Produkt powinien być równomiernie rozprowadzony i pozostawiony na czas wskazany na opakowaniu. Regularne stosowanie, minimum raz w tygodniu, pozwoli znormalizować poziom sebum, zapewniając odpowiednie nawilżenie skóry i zapobiegając przetłuszczaniu się. Dalszą pielęgnację warto kontynuować, używając delikatnego szamponu i dobrze dobraną odżywką do końcówek włosów.

Czytaj dalej
.

Informatyk łodź



Dodaj komentarz

Popularne