Dołącz do nas
Kasy fiskalne

Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie w szkołach i przedszkolach

KPP Zduńska Wola

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz zajmujący się przedsięwzięciami prewencyjnymi wraz z dzielnicowymi zduńskowolskiej komendy policji odbyli kilkanaście spotkań z dziećmi w różnych placówkach dydaktycznych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Pogadanki dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Zduńskowolscy policjanci w ramach profilaktycznych działań „Bezpieczna droga do szkoły” spotykają się z najmłodszymi i uświadamiają im zagrożenia wynikające z nierozważnego poruszania się po drodze. Zbliża się jesień, zmrok zapada szybciej, niż w okresie letnim. Jednym z kluczowych elementów naszego bezpieczeństwa jest to, abyśmy byli widoczni.

 

Dzięki temu zwiększamy szansę na to, iż zostaniemy odpowiednio wcześnie zauważeni i nie dojdzie do zdarzenia drogowego z naszym udziałem. Noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym to obowiązek, natomiast w terenie zabudowanym, to istotny czynnik wpływający na naszą widzialność dla innych uczestników ruchu kołowego.

 

W minionym tygodniu mundurowi odbyli kilkanaście spotkań z uczniami klas podstawowych i oddziałów przedszkolnych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola. Omówiona tematyka dotyczyła wielu aspektów bezpieczeństwa. Bardzo duży nacisk został położony na zasady poprawnego poruszania na drodze oraz używania elementów odblaskowych. Najmłodsi podczas zajęć z policjantem na świeżym powietrzu mogli zobaczyć w praktyce, jak powinno się prawidłowo przekraczać jezdnię. Dzieciom przedstawiono podstawowe zasady higieny, które są tak ważne w dobie epidemii koronawirusa.

 

 

Z młodymi mieszkańcami powiatu zduńskowolskiego rozmawiano również jak zachować się w sytuacji napotkania obcej osoby i niebezpiecznego zwierzęcia oraz jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem, podczas zabaw na świeżym powietrzu i w miejscu zamieszkania. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne