Dołącz do nas

Materiały partnera

Prześcieradło nieprzemakalne dla seniora i dzieci – czy warto?

Kupując łóżko wiele osób bardzo dużo czasu spędza na wyborze odpowiedniego materaca. Chcemy, aby był wygodny, zapewniał nam komfortowy sen i przede wszystkim – służył nam przez wiele lat.
 

Ceny dobrych materaców są często wygórowane, a niejednokrotnie przewyższają ceny samych ram łóżek, dlatego warto o nie zadbać w odpowiedni sposób. W tym celu, oprócz zakupu zwykłego prześcieradła, warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenie i zakupić prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci oraz dla osób starszych.

Pokrowiec czy prześcieradło nieprzemakalne?

Większość dostępnych obecnie na rynku materacy posiada zdejmowany pokrowiec. W przypadku tych tańszych wykonany jest on najczęściej z cienkiego, poliestrowego materiału, który można samodzielnie wyprać, ale jednocześnie nie stanowi on dobrej bariery ochronnej dla wnętrza materaca i może powodować jego zabrudzenie czy też zawilgocenie. W droższych modelach materiał jest zazwyczaj dużo grubszy, jednak ze względu na swoją wielkość może nie zmieścić się do pralki o standardowych wymiarach i konieczne będzie oddanie go do pralni. Dlatego prześcieradło nieprzemakalne dla seniora czy też dla dzieci może okazać się wybawieniem. Takie dodatkowe zabezpieczenie materaca pozwala oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze związane z oddawaniem pokrowców do pralni. Przede wszystkim jednak pozwala na zachowanie odpowiedniej czystości i higieny podczas snu.

Prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci

W przypadku najmłodszych członków rodziny odpowiednie zabezpieczenie materaca jest wręcz koniecznością. W czasie pierwszych kilku lat życia dziecka materac nieustannie narażony jest na kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami. Niemowlakom zdarzają się ulewania, często występujące gdy dziecko znajduje się w pozycji leżącej. Korzystanie z pieluszek również nie zabezpiecza w 100 % materaca, gdyż pieluszka może się w czasie snu przesunąć, odpiąć lub okazać się zbyt mało chłonna. Największa zmora rodziców to jednak okres odpieluchowania, gdy dziecko umie już w pewnym stopniu kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne, ale bardzo często zdarzają mu się jeszcze "wpadki", także w czasie snu. Warto przy tym zauważyć, że prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci jest stosunkowo tanie – zazwyczaj to koszt kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Możemy więc bez problemu zakupić kilka sztuk i zmieniać je tak często, jak to konieczne.

Bezpieczeństwo i higiena dla osób starszych

Częstym problemem osób w podeszłym wieku jest również słabsze kontrolowanie swoich potrzeb fizjologicznych. W ich przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na czystość pościeli i materaca, gdyż zazwyczaj spędzają oni w łóżku wiele godzin, także w ciągu dnia. Nie można sobie wówczas pozwolić na to, aby materac był zawilgocony, bo może to powodować wiele problemów zdrowotnych, których osobom starszym i tak nie brakuje. Prześcieradło nieprzemakalne dla seniora jest więc również bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na zachowanie właściwej higieny.

Zalety stosowania prześcieradeł nieprzemakalnych są więc nie do przecenienia i mogą one naprawdę o wiele lat wydłużyć korzystanie z materaca.

Źródło https://i-posciel.pl/przescieradlo-nieprzemakalne

.
Dodaj komentarz

Popularne