Dołącz do nas
Kasy fiskalne Zduńska Wola

Materiały partnera

Prześcieradło nieprzemakalne dla seniora i dzieci – czy warto?

Kupując łóżko wiele osób bardzo dużo czasu spędza na wyborze odpowiedniego materaca. Chcemy, aby był wygodny, zapewniał nam komfortowy sen i przede wszystkim – służył nam przez wiele lat.
 

Ceny dobrych materaców są często wygórowane, a niejednokrotnie przewyższają ceny samych ram łóżek, dlatego warto o nie zadbać w odpowiedni sposób. W tym celu, oprócz zakupu zwykłego prześcieradła, warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenie i zakupić prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci oraz dla osób starszych.

Pokrowiec czy prześcieradło nieprzemakalne?

Większość dostępnych obecnie na rynku materacy posiada zdejmowany pokrowiec. W przypadku tych tańszych wykonany jest on najczęściej z cienkiego, poliestrowego materiału, który można samodzielnie wyprać, ale jednocześnie nie stanowi on dobrej bariery ochronnej dla wnętrza materaca i może powodować jego zabrudzenie czy też zawilgocenie. W droższych modelach materiał jest zazwyczaj dużo grubszy, jednak ze względu na swoją wielkość może nie zmieścić się do pralki o standardowych wymiarach i konieczne będzie oddanie go do pralni. Dlatego prześcieradło nieprzemakalne dla seniora czy też dla dzieci może okazać się wybawieniem. Takie dodatkowe zabezpieczenie materaca pozwala oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze związane z oddawaniem pokrowców do pralni. Przede wszystkim jednak pozwala na zachowanie odpowiedniej czystości i higieny podczas snu.

Prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci

W przypadku najmłodszych członków rodziny odpowiednie zabezpieczenie materaca jest wręcz koniecznością. W czasie pierwszych kilku lat życia dziecka materac nieustannie narażony jest na kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami. Niemowlakom zdarzają się ulewania, często występujące gdy dziecko znajduje się w pozycji leżącej. Korzystanie z pieluszek również nie zabezpiecza w 100 % materaca, gdyż pieluszka może się w czasie snu przesunąć, odpiąć lub okazać się zbyt mało chłonna. Największa zmora rodziców to jednak okres odpieluchowania, gdy dziecko umie już w pewnym stopniu kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne, ale bardzo często zdarzają mu się jeszcze "wpadki", także w czasie snu. Warto przy tym zauważyć, że prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci jest stosunkowo tanie – zazwyczaj to koszt kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Możemy więc bez problemu zakupić kilka sztuk i zmieniać je tak często, jak to konieczne.

Bezpieczeństwo i higiena dla osób starszych

Częstym problemem osób w podeszłym wieku jest również słabsze kontrolowanie swoich potrzeb fizjologicznych. W ich przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na czystość pościeli i materaca, gdyż zazwyczaj spędzają oni w łóżku wiele godzin, także w ciągu dnia. Nie można sobie wówczas pozwolić na to, aby materac był zawilgocony, bo może to powodować wiele problemów zdrowotnych, których osobom starszym i tak nie brakuje. Prześcieradło nieprzemakalne dla seniora jest więc również bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na zachowanie właściwej higieny.

Zalety stosowania prześcieradeł nieprzemakalnych są więc nie do przecenienia i mogą one naprawdę o wiele lat wydłużyć korzystanie z materaca.

Źródło https://i-posciel.pl/przescieradlo-nieprzemakalne

Czytaj dalej
reklama
Dodaj komentarz

Materiały partnera

Fotele fryzjerskie i kosmetyczne – czym się od siebie różnią

Art. sponsorowany

Fotele do salonu fryzjerskiego

Fotel fryzjerski powinien charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością. Z jednej strony musi zapewniać wygodę, komfort i bezpieczeństwo klientowi, a z drugiej musi usprawniać pracę profesjonalisty, który pracuje w naszym salonie. Ogromne znaczenie w każdym fotelu ma pompa, która jest odpowiedzialna za regulację wysokości. W przypadku foteli fryzjerskich występują pompy hydrauliczne oraz gazowe. Dużo bardziej praktyczne i wygodne są te hydrauliczne, ponieważ pozwalają na regulowanie wysokości fotela w momencie, gdy klient na nim siedzi. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest odpowiednie wyprofilowanie oparcia fotela, duże siedzisko oraz jego materiał, który powinien być wykonany z ekologicznej skóry.

Nie bez znaczenia jest również obecność podłokietników, czy podnóżka. Podłokietniki, które są umieszczone na odpowiedniej wysokości, zapewniają jeszcze większą wygodę klientowi, podtrzymują nie tylko ramiona, ale i szyję, dzięki czemu klient może rozluźnić mięśnie i czuć się naprawdę komfortowo. Podnóżek zaś odpowiada za lepsze krążenie krwi, w momencie, kiedy klient może na nim wyprostować nogi. Jednak najczęściej wybierane są modele wolnostojące, ponieważ są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Szeroką ofertę profesjonalnych foteli fryzjerskich znajdziecie w tym sklepie internetowym: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Fotele do salonu kosmetycznego

Podobnie jak w fotelach fryzjerskich, najważniejsza jest funkcjonalność fotela kosmetycznego. Jeżeli chodzi o regulacje, to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ można wybierać spośród trzech opcji. Pierwszą są fotele manualne, których największą zaletą jest niska cena, jednak mają one stałą wysokość, jedyne czym można regulować i to ręcznie, jest odchylenie oparcia i ewentualnie wysokość podłokietników, czy podnóżka. Drugą możliwością są fotele hydrauliczne, które tak jak w przypadku tych fryzjerskich można regulować za pomocą pompki z klientem już na nim usadzonym, a dodatkowo można je obracać w każdą stronę.

Trzecią, najdroższą możliwością są fotele elektroniczne, które nie wymagają użycia siły, a pilota lub panelu sterowania, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z większą kolizyjnością i ewentualnymi awariami. Tak jak w przypadku foteli fryzjerskich ważne jest, aby fotel kosmetyczny miał dobrze wyprofilowane oparcie i sporej wielkości siedzisko, które zapewnia wygodę. Preferowany materiał również nie jest inny, ponieważ najlepiej sprawdza się wysokogatunkowa skóra ekologiczna.

Najważniejsze różnice

Główną różnicą między fotelem fryzjerskim i kosmetycznym, jest to, że kosmetyczne zawsze posiadają wbudowany podnóżek, który dodatkowo jest często rozdzielany, ponieważ ułatwia to pracę kosmetyczki, w momencie wykonywania zabiegu pedicure. Tak jak wyżej zostało wspomniane, fotele fryzjerskie mają dwie możliwości regulacji wysokości, a te kosmetyczne trzy. Dodatkowo tylko nieliczne fotele w salonach fryzjerskich mają możliwość regulowania odchylenia fotela, częściej zdarza się to w barber shopach, a w przypadku foteli kosmetycznych jest to standard.

Fotele kosmetyczne, jak i fryzjerskie są do siebie podobne, jak branża kosmetyczna i fryzjerska. Jednak w momencie wyposażania obu tych salonów w odpowiedni sprzęt nie sposób nie zauważyć znaczących różnic.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Jak się oddłużyć i odzyskać wolność finansową?

Art. sponsorowany

Utraciłeś płynność finansową, masz duże zadłużenie w chwilówkach, bankach albo np. długi czynszowe? Jeżeli tak i zastanawiasz się czy możesz skutecznie się oddłużyć, to pamiętaj, że zawsze jest jakieś wyjście. W takich sytuacjach najważniejszy jest spokój i działanie według określonego planu. W poniższym poradniku wyjaśniamy, jak można to osiągnąć.

Polacy najczęściej mają problemy z płatnościami z tytułu pożyczek i kredytów. Zwykle jest tak, że z różnych powodów tracimy płynność finansową i przestajemy spłacać raty. Powody są różne, choroba, utrata pracy albo losowe wypadki takie jak pożar lub awaria.

Od tego momentu zaczynamy odbierać korespondencję. Najpierw przychodzą upomnienia, potem wezwania do natychmiastowej spłaty, aż w końcu sądowy nakaz zapłaty i zawiadomienie o egzekucji komorniczej. Bez względu na etap zawsze masz prawo do podejmowania działań oddłużeniowych.

Czy mój dług istnieje?

Jeśli zastanawiasz się jak wyjść z długów to musisz najpierw zadać sobie jedno ważne czytanie: czy dług istnieje?

Musisz mieć świadomość, że jeżeli ktokolwiek żąda od ciebie zapłaty, to powinien udowodnić, że mu się te pieniądze należą. Pismo wysłane zwykłym listem nie wystarczy, potrzebne są dowody! Dlatego zawsze żądaj pełnej informacji oraz dokumentacji na temat dochodzonego roszczenia. Bądź w tym względzie stanowczy i dociekliwy. Już na wstępie powinieneś oświadczyć, że nie zapłacisz za coś czego nie ma!

Zacznij od pytania o podstawę zadłużenia, czyli umowę. Wierzyciel, który żąda zapłaty powinien wiedzieć jakie są strony tej umowy, kiedy była zawarta, jaki jest jej numer, podstawowe postanowienia. Nie wspominając o tak podstawowych informacjach jak np. kwotę którą pożyczyłeś i jaką miałeś oddać.

Wierzyciel powinien także wskazać co składa się na kwotę, jaką masz zapłacić ponad pożyczony kapitał. Zawsze zadawaj pytanie o sumy i proś o konkretne wyliczenia. Bez tego ani rusz.

Windykacja telefoniczna i terenowa.

Obecnie standardem jest, że firmy windykacyjne wykorzystują windykatorów telefonicznych. Chociaż nazywa się to miękką windykacją, to potrafią mocno zszargać nerwy. Osoby windykowane wręcz skarżą się, że są nękane telefonami i smsami od rana do nocy. Każde takie działania możesz zgłaszać organom ścigania.

Jeżeli zadzwoni do ciebie pracownik windykator, to zawsze powinieneś zweryfikować swojego rozmówcę. Zapytaj o imię i nazwisko, nazwę firmy oraz skąd mają twój numer telefonu. Pod żadnym pozorem nie podawaj swoich wrażliwych danych osobowych osobie, która dzwoni do ciebie i podającej się za windykatora. Nigdy nie podawaj ani nie potwierdzaj takich danych jak: PESEL, nr i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania czy data urodzenia.

Dlaczego to takie ważne? Chodzi o to, że jeśli osoba dzwoniąca nie jest windykatorem, tylko oszustem może w taki sposób łatwo wyłudzić twoje dane osobowe i na ich podstawie zaciągnąć kolejne pożyczki przez Internet. Takich przypadków każdego roku są setki i odkręcenie sprawy będzie bardzo trudne.

Czy długi się przedawniają?

Weryfikując zadłużenie zawsze sprawdzaj, czy ten dług nie jest przedawniony. Kredyty i pożyczki, rachunki za telefon, internet, telewizję albo opłaty czynszowe przedawniają się po upływie trzech lat. Datą końcową jest zawsze ostatni dzień roku, w którym nastąpiło przedawnienie. Liczenie terminu przedawnienia zawsze rozpoczynamy od daty wymagalności. A co to jest data wymagalności? To dzień, kiedy powinieneś go zapłacić wedle pierwotnego zobowiązania.

Jeśli roszczenie jest przedawnione to swobodnie możesz powiedzieć bankowi, firmie windykacyjnej albo pożyczkowej, że nie masz zamiaru nic płacić i nic nie zapłacisz. A jeśli chcą cokolwiek od Ciebie to muszą pozwać Cię do sądu. W ten sposób na drodze sądowej wywalczysz dla siebie całkowite oddłużenie!

Nie daj sobie wmówić, że nie ma czegoś takiego jak przedawnienie długów albo, że dług prezdawniony i tak trzeba spłacić. To stara zagrywka windykatorów, którzy wykorzystują brak wiedzy prawnej u dłużników.

Długi u komornika.

Jeżeli twoja sprawa jest już na etapie postępowania egzekucyjnego (komorniczego), to twoim wierzycielem nie jest komornik prowadzący postępowanie, ale ten podmiot, który jest wpisany jako wierzyciel w tytule egzekucyjnym. Dlatego o ewentualnym rozłożeniu długu na raty albo umorzeniu jego części nie powinieneś rozmawiać z komornikiem, tylko wierzycielem.

Nie zapominaj jednak, że komornik jest funkcjonariuszem publicznym i jego zadaniem jest egzekucja tytułu wykonawczego wydanego przez sąd. Może to być sądowy nakaz zapłaty albo wyrok – zaopatrzone w klauzulę wykonalności. Nie możesz utrudniać komornikowi prowadzenia czynności egzekucyjnych i np. odmowić komornikowi wejścia do mieszkania.

Masz pytania? Zadzwoń do nas albo napisz. Możesz również wejść na nasze forum dla zadłużonych i zadać pytanie naszym prawnikom. Chętnie na nie odpowiemy.

Jak się zgłosić do Kancelarii:
EUROLEGE Kancelaria Prawno-Oddłużeniowa
Zadzwoń, tel. 530 333 130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu

Czytaj dalej

Materiały partnera

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek ortopedyczny dla seniora

Wózek ortopedyczny to rodzaj sprzętu rehabilitacyjnego, który umożliwia sprawne poruszanie się nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także każdemu seniorowi mającemu problemy z zachowaniem prawidłowego wzorca ruchowego. Podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu wózków ortopedycznych dla osób starszych.

Krok pierwszy. Wybierz odpowiedniego dostawcę sprzętu

Nowoczesne technologie sprawiły, że wózki są dziś niezwykle zaawansowanymi maszynami, których wybór nigdy nie należy do najłatwiejszych. Podstawowym czynnikiem decydującym o finalnym zakupie powinien być dostawca oferujący tego typu sprzęt rehabilitacyjny. Renomowany sklep medyczny, taki jak https://salonzdrowia.com.pl, zagwarantuje nam kupno niezawodnego produktu umożliwiającego poruszanie się osobie niepełnosprawnej oraz każdemu seniorowi, który ma problemy z samodzielnym przemieszczaniem się. Sklep ortopedyczny ma także niebagatelne znaczenie w kwestii finansów. Te posiadające umowę z NFZ oferują nam możliwość dofinansowania na sprzęt medyczny, a jego wysokość może spowodować ulgę w niejednym budżecie domowym.

 

Krok drugi. Konsultacja z doświadczonym lekarzem

Wiedząc już, jaki dostawca zagwarantuje nam wysokiej jakości sprzęt medyczny, na który możemy otrzymać dofinansowanie NFZ, musimy udać się do wykwalifikowanego lekarza w celu konsultacji przypadku. Dlaczego? Nie zawsze wózek ortopedyczny będzie najlepszym wyborem dla seniora. Tego typu zakup może całkowicie zniechęcić do regularnego treningu i ćwiczeń rehabilitacyjnych osoby, które mają szansę na samodzielne przemieszczanie się. Wózek, dla osób starszych lub niepełnosprawnych, jest wyborem ostatecznym.

Krok trzeci. Elektryka czy może wózek napędzany ręcznie?

Jeśli po konsultacji z lekarzem otrzymaliśmy informację, że senior powinien skorzystać z wózka inwalidzkiego, kolejnym bardzo istotnym wyborem jest typ sprzętu. Na rynku mamy bowiem dostęp do wózków zarówno ręcznych, jak i tych automatycznych. Pojazdy elektryczne dedykowane są dla osób, które zwyczajnie nie mają siły na samodzielne napędzanie kół. Sterowanie takim sprzętem odbywa się za pomocą intuicyjnego w obsłudze joysticka. Jeśli senior jest w stanie samodzielnie wprawić w ruch wózek ortopedyczny – warto wybrać ten napędzany ręcznie. Wbrew pozorom ma on wiele zalet, a najważniejszą z nich jest możliwość utrzymywania stałej sprawności fizycznej górnych części ciała.

Krok czwarty. Hamulce i siedzisko, czyli zobacz, co musisz wiedzieć o wózkach

Niezależnie od tego, czy wybieramy wózek elektryczny, czy ręczny, w obu przypadkach powinniśmy zwrócić uwagę na hamulce. Gwarantują one w końcu bezpieczeństwo naszemu seniorowi. Dodatkowo, w przypadku pojazdu automatycznego trzeba zdecydować się na odpowiednią moc silnika. Na jakie aspekty należy być uczulonym w kwestii zakupu wózka ręcznego? Przede wszystkim na głębokość i szerokość siedziska. Powinno być one dopasowane pod komfort seniora korzystającego z wózka.

Tych kilka porad pozwoli na wybór sprzętu dopasowanego do potrzeb seniora. Pamiętaj, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości przed zakupem, warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub lekarzem ortopedą.

Czytaj dalej

Popularne