Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Świadkowie ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Nietrzeźwy kierowca skody spowodował kolizję. Okazało się, że miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został ujęty przez poszkodowanego i świadka zdarzenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2

Do zdarzenia doszło 11 marca 2019 r. przed godz. 20:00 na drodze powiatowej w Ptaszkowicach na terenie gminy Zapolice. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca skody, w chwili kiedy był wyprzedzany przez kierującego toyotą, doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go pojazdem. Bezpośrednio po zdarzeniu poszkodowany zajechał drogę sprawcy i w ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Postawą godną naśladowania wykazał się również świadek kolizji, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki skody powstrzymując kierowcę od kontynuowania jazdy. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy, a na przednim  kole jego samochodu nie było opony.  Badanie wykazało, że 72-latek miał w organizmie ponad 1,8  promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny zduńskowolanin za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

.
Dodaj komentarz

Popularne