Dołącz do nas

Wiadomości

Uciekał motorowerem przed policjantami, dogoniły go konsekwencje

17-letni zduńskowolanin odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Przypominamy. W świetle obowiązujących przepisów prawa, niezatrzymanie się do kontroli drogowej stanowi przestępstwo z art. 178b KK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

13 marca 2019 r. na ul. Ogrodowej w Zduńskiej Woli funkcjonariusze drogówki używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecili kierowcy motoroweru zatrzymać się do kontroli drogowej. Kierowca jednośladu zlekceważył jednak polecenia policjantów i zamiast zatrzymać się przyspieszył i zaczął uciekać.  Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za piratem drogowym.

Motorowerzysta nie zważając na znaki drogowe oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego prowadził ryzykowną ucieczkę ulicami Zduńskiej Woli. Ryzykował również zdrowiem i życiem nastoletniej pasażerki, którą przewoził na tzw.”ścigaczu”. Policyjny pościg trwał do momentu, kiedy kierowca motoroweru kładką przejechał rów. Policjanci zmuszeni byli wówczas zawrócić i stracili uciekiniera z pola widzenia.

Od tego momentu zaczęły się poszukiwania nieodpowiedzialnego kierowcy. Śledczy analizując zebrane w sprawie materiały oraz policyjne bazy danych wytypowali sprawcę, którym okazał się 17-letni zduńskowolanin. 26 marca 2019 r. usłyszał on zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że uciekał przed policjantami ponieważ jego motorower nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także miał zamontowaną tablicę rejestracyjną od innego motoroweru.

Policjanci ustali również, że po ucieczce, nastolatek chcąc uniknąć konsekwencji i pozostać nierozpoznanym dokonał kilku przeróbek w motorowerze zmieniając jego wygląd. Pomimo tego, nie uniknie on odpowiedzialność. Teraz za swój czyn odpowie przez sądem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej
reklama
www.dep.com.pl
Dodaj komentarz

Wiadomości

Działania kontrolno-prewencyjne “ALKOHOL I NARKOTYKI”

9 grudnia 2019 roku policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”.

Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

 

reklama: Kasa fiskalna Zduńska Wola dla mechanika samochodowego

Czytaj dalej

Wiadomości

Tymczasowowy areszt dla 27-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

KPP Zduńska Wola

4 grudnia 2019 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali 27-letniego zduńskowolanina podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zduńskowolscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze ustalili, że mieszkaniec Zduńskiej Woli może posiadać środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się trafne. 4 grudnia 2019 r. w wytypowanym wcześniej mieszkaniu zatrzymali kompletnie zaskoczonego 27-latka. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci odnaleźli blisko 1200 gramów suszu konopi innych niż włókniste, ponad 144 gramów amfetaminy oraz 61 szt. tabletek ecstasy. Dodatkowo zabezpieczyli kilkadziesiąt tys. zł  w różnych banknotach znalezionych w plecaku podejrzanego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany.

Czytaj dalej

Wiadomości

Nietrzeźwy z dożywotnim zakazam spowodował kolizję

36-letni zduńskowolanin spowodował kolizję drogową. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo kierował daewoo pomimo dożywotniego sądowego zakazu.

29 listopada 2019 r., po godzinie 16:00, zduńskowolscy policjanci udali na ul. Szadkowską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca daewoo, dojeżdżając do ronda Solidarności, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył renaulta.

Badanie wykazało, że 36-letni sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód pomimo wydanego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za kolejne złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 7,5.

 

 

Czytaj dalej

Popularne