Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Biznes

Umowa na budowę pływalni krytej przy Kobusiewicza podpisana

UM Zduńska Wola

Basen postawi konsorcjum dwóch firm: Mostostal Warszawa SA (lider) oraz Sanell Sp. z o.o. Umowa z firmami została zawarta przez zduńskowolskie MPWiK w obecności Prezydenta Miasta Piotra Niedźwieckiego.

To inwestycja, na którą czekaliśmy od lat – mówił prezydent Niedźwiecki – Cieszę się, że moje starania o budowę basenu wreszcie dobiegły końca, bardzo ciężko było mi uzyskać zgodę radnych na rozpoczęcie tej budowy, ale najważniejsze że się udało. Zduńskowolanie będą mieć całoroczny obiekt, a wszyscy wiemy że pływanie to jedna z najbardziej popularnych i przyjemnych dyscyplin sportu dla osób w każdym wieku – podkreśla.

Pierwszym krokiem konsorcjum będzie opracowanie projektów wykonawczych. Ma na to maksymalnie 4 miesiące. Zgodnie z umową na zakończenie całej inwestycji ma czas do 15 czerwca 2020 roku. Koszt to 39 milionów złotych.

Powstanie obiekt krytej pływalni z trzema nieckami basenowymi i zapleczem na organizację strefy SPA, konsorcjum zagospodaruje również teren wokół basenu, powstanie parking, pojawi się mała architektura oraz nowe nasadzenia zieleni.

.
Dodaj komentarz

Popularne