Dołącz do nas

Wiadomości

Usiłował dokonać rozboju przy użyciu noża

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Zduńskiej Woli, który usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor zaatakował dwóch mężczyzn i wymachując nożem, próbował wymusić od nich pieniądze. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

17 października 2021 roku po północy oficer dyżurny zduńskowolskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zranienia osoby ostrym przedmiotem, do którego doszło w centrum miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Mundurowi ustalili, że napastnik przy użyciu noża próbował wymusić pieniądze od dwóch mężczyzn. Wywiązała się szarpanina, w której jeden ze zgłaszających został zraniony w dłoń.

 

Nie osiągnąwszy celu, sprawca uciekł w kierunku ulicy Żeromskiego. W rozmowie z pokrzywdzonymi stróże prawa ustalili rysopis sprawcy. Jeszcze tego samego dnia napastnik został namierzony przez zduńskowolskich kryminalnych.

 

Funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy, niedaleko miejsca zdarzenia. 30-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zawnioskował o tymczasowy areszt dla podejrzanego i o jego dalszym zadecyduje sąd. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne