Dołącz do nas

Wiadomości

Włamywacz w rękach policjantów

Kryminalni zduńskowolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Zduńska Wola. Ukradł przedmioty o wartości ponad 3.000 złotych. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

W kwietniu i wrześniu 2020 roku na terenie jednej z posesji w miejscowości Czechy doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego. Sprawca za każdym razem łomem uszkadzał kłódkę, na którą były zamknięte drzwi.

 

Łupem przestępcy padł sprzęt budowlany i elektronarzędzia. Były to między innymi agregat prądotwórczy, lampa solarna, wyrzynarki oraz piła spalinowa. Łączna wartość skradzionych dóbr wyniosła ponad 3 tysiące złotych.

 

Kryminalni skrupulatnie analizowali zgromadzony materiał dowodowy. Pozwoliło to wytypować i zatrzymać 9 listopada 2020 roku 38-letniego mieszkańca gminy Sieradz. Policjanci odzyskali agregat prądotwórczy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

 

Kasa fiskalna Online

Popularne