Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Sport

Wygrana w końcówce

Krzysztof Kochelak (Pogoń)

W niedzielę 14 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Wojciech Stasiak) rozegrała mecz XIV kolejki 2. ligi kobiet z zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki. “Pogonistki” odniosły zwycięstwo po bramce strzelonej w końcowych minutach meczu.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – RESO AKADEMIA 2012 SUWAŁKI    1:0 (0:0)

1:0 – Martyna Szymczak (82′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Joanna Świniarska (84′ Aleksandra Konieczna) – Weronika Sobczak, Wiktoria Szymczak (90′ Weronika Tosik), Beata Rogowska, Olga Kopeć – Julita Augustyniak, Marta Świstacz, Paulina Koryń, Patrycja Okoń – Julita Torzewska, Martyna Szymczak
Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

SĘDZIOWIE MECZU:
Marcin Kulawiecki (główny) – Tomasz Pastusiak, Malwina Matyja (asystenci) – KS OZPN Sieradz

RELACJA Z MECZU:
Drużyna Pogoni (8. miejsce) w meczu z sąsiadującym w tabeli zespołem z Suwałk (7. miejsce) wystąpiła bez kilku podstawowych zawodniczek, ale mimo wszystko odniosła bardzo cenne zwycięstwo. W całym meczu kibice przybyli na Stadion Miejski przy ulicy Łaskiej nie oglądali wielu sytuacji pod bramkami obu drużyn. Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z dalekich Suwałk bo już w 3. minucie Aleksandra Bieryło oddała mocny strzał nad poprzeczką bramki Pogoni. “Pogonistki” w pierwszej połowie meczu nie zagroziły poważnie drużynie gości.
Druga część spotkania to szarpane akcje z obu stron i dużo walki na całym boisku. O końcowym wyniku przesądziła 82. minuta meczu, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Patrycję Okoń piłkę niefortunnie odbiła zawodniczka gości, a nadbiegająca Martyna Szymczak z bliskiej odległości pokonała bramkarkę z Suwałk.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra po przerwie świątecznej w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Stomilu Olsztyn.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

.
Dodaj komentarz

Popularne