Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Biznes

Zanim kupisz – sprawdź

KPP Zduńska Wola

Zduńskowolscy policjanci apelują, aby uważać, co i od kogo kupujemy w Internecie. Bardzo tania oferta często okazuje się niestety nieuczciwa.

Wszyscy coraz częściej korzystamy z internetowych zakupów na popularnych portalach aukcyjno-ogłoszeniowych lub w sklepach internetowych. Wiele osób zgłasza się później na policję, by poinformować o oszustwie. W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zgłasza się coraz więcej osób pokrzywdzonych, którzy zamiast zamówionego towaru otrzymują bezwartościowe przedmioty, bądź przesyłka w ogóle do nich nie dociera.

Pamiętajmy, że każda osoba, która stała się ofiarą oszustwa internetowego ma prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Ze względu na możliwość utraty lub zniszczenia danych informatycznych zawiadomienie o popełnieniu tego typu czynu, należy złożyć możliwie w jak najkrótszym czasie od momentu jego ujawnienia. Zwiększa to szanse organów ścigania na zabezpieczenie kompletnego materiału dowodowego i ustalenie sprawcy.

.
Dodaj komentarz

Popularne