Dołącz do nas
Kasy fiskalne Zduńska Wola

Wiadomości

Zduńska Wola – Niezadowolony klient wywołał alarm bombowy

KPP Zduńska Wola

Policjanci z wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że mężczyzna był niezadowolony z usług banku i postanowił się zemścić.

28 sierpnia 2019r po godzinie 21:00 jakiś mężczyzna zadzwonił na infolinię jednego z banków i poinformował konsultanta, że w zduńskowolskiej placówce tego banku następnego dnia „coś wybuchnie”. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne aby zdiagnozować zagrożenie. Równolegle podjęto czynności w kierunku ustalenia tożsamości dzwoniącego. Mundurowi ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 50-letni mieszkaniec Widawy.

 

Sprawca został zatrzymany już po kilku godzinach. Miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Był bardzo zaskoczony, gdyż nie spodziewał się, że śledczy tak szybko trafią na jego trop. Tłumaczył, że był niezadowolony z obsługi pracowników banku i chciał dać im nauczkę.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. Dodatkowo za to przestępstwo sąd orzeka nawiązkę w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 10 tysięcy złotych.

Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju.

Czytaj dalej
reklama
Dodaj komentarz

Wiadomości

Samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu w Zduńskiej Woli.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Łódzkiej w Zduńskiej Woli.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 15 listopada, około, godz. 9:30. Jak podaje policja, kierująca Oplem Meriva mieszkanka powiatu łaskiego, jadąc ulicą Dąbrowskiego, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot 3008. Peugotem kierowała mieszkanka gminy Zduńska Wola. Nie było osób poszkodowanych w śród kierowców. Sprawczyni kolizji z samochodu osobowego Opel Meriva została ukarana mandatem.

Czytaj dalej

Wiadomości

Bezpieczeństwo na drodze. Nauka od najmłodszych lat

„Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” to projekt realizowany przy współpracy zduńskowolskich policjantów i samorządowców Gminy Zduńska Wola. W ramach projektu gmina zakupiła z środków pozyskanych z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań “RAZEM BEZPIECZNIEJ” im. Władysława Stasiaka, elementy odblaskowe dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli, zestawy pomocy dydaktycznych w postaci „autochodzików”, alkogogle, narkogogle a w niedługim czasie powstaną stacje naprawcze dla rowerów na terenie gminy Zduńska Wola.

Pierwszym elementem projektu był zorganizowany w październiku rajd rowerowy z udziałem policjantów, który ruszył w trasę 10 km po Gajewnikach. Głównym założeniem przedsięwzięcia było uświadomienie przede wszystkim najmłodszych uczestników ruchu drogowego o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Kolejnym ważnym elementem są rozpoczęte z początkiem listopada prelekcje z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu Gminy Zduńska Wola. 12 oraz 13 listopada funkcjonariusz zduńskowolskiej komendy odwiedzili najmłodszych w Annopolu Starym oraz Izabelowie. Na spotkaniach nie zabrakło cennych wskazówek przekazanych przez policjantki dotyczących bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Sierżant sztabowy Kamila Sowińska przy pomocy zestawu edukacyjnego “autochodzik” uczyła prawidłowych zachowań na drodze a dzieci świetnie się przy tym bawiły. Uczniowie najstarszych klas przy użyciu alkogogli i narkogogli, pokonywali prosty slalom dowiadując się, jak niebezpiecznie na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od policjantek elementy odblaskowy, który od razu założyli zgodnie z ich przeznaczeniem.

Źródło: KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej

Wiadomości

Poszukiwany sprawca kradzieży “na hydraulika”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży pieniędzy i biżuterii, do której doszło 11 października 2019 r. w mieszkaniach przy ul. Łaskiej i ul. Szkolnej w Zduńskiej Woli. W tej sprawie prokurator wydał zarządzenie o publikacji portretu pamięciowego sprawcy.

11 października 2019 r. dwie mieszkanki Zduńskiej Woli wpuściły do swoich mieszkań mężczyzn, którzy pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji, wykorzystali nieuwagę nieświadomych zagrożeń kobiet, splądrowali pomieszczenia, a następnie ukradli oszczędności i biżuterię.  O tym, że byli to złodzieje, emerytki zorientowały się dopiero, kiedy sprawcy opuścili ich mieszkania.

W tej sprawie prokurator Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli wydał zarządzenie o publikacji kart z akt postępowania zawierających wizerunek sprawcy sporządzony w oparciu o opis jednej z pokrzywdzonych.

Rysopis: wiek około 54 lat, wzrost 173 cm, krępa budowa ciała, włosy ciemne krótkie, cera śniada, oczy ciemne.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży, prosimy o telefoniczny kontakt z prowadzącym postępowanie – 43 8244341 lub z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – 43 8244311, 43 8244303.

Czytaj dalej

Popularne