Dołącz do nas

Wiadomości

Zduńskowolscy policjanci spełnili marzenia 15-letniego chłopca

31 sierpnia 2019 roku, tuz przed rozpoczęciem roku szkolnego, Komendę Powiatową Policji odwiedził wyjątkowy gość. Mikołaj, którego wielką pasją jest Policja, tego dnia obchodził swoje 15-te urodziny.

Mundurowi spełnili jego marzenie, którym było poznanie służby w Policji i odwiedzenie komendy. Najlepszym podziękowaniem był szczery uśmiech na twarzy nastolatka.

W ubiegłym tygodniu na skrzynkę mailową Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli wpłynął dość niecodzienny list. Jego autor z pasją wypowiadał się o swoim zainteresowaniu, którym jest służba w Policji.

(…)  Pisząc ten list mam nadzieję, że moje marzenie aby zostać policjantem się spełni, a w dzień swoich urodzin będę mógł przyjść i obejrzeć  budynek komendy od środka. Prośbę swą dodatkowo motywuję tym, iż nigdy szczególnie nie organizowałem urodzin, mieszkam tylko z tatą i siostrą, bez mamy i chciałbym poczuć się szczęśliwy. Z góry za wszystko dziękuje, serdecznie pozdrawiam wszystkich pracowników oraz funkcjonariuszy tej komendy z Panią na czele.

List nie pozostał bez echa. W dniu swoich 15 urodzin Mikołaj mógł poczuć się jak prawdziwy Policjant. Zasiadł on na stanowisku kierowania, obejrzał policyjne radiowozy, poznał pracę technika kryminalistyki, a także zwiedził strzelnicę. Policjanci przybliżyli jubilatowi codzienne zadania służbowe, a także zaprezentowali sprzęt policyjny. Nie zabrakło oczywiście urodzinowych życzeń i słodkiego poczęstunku. Jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń !

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej
reklama
www.dep.com.pl
Dodaj komentarz

Wiadomości

Działania kontrolno-prewencyjne “ALKOHOL I NARKOTYKI”

9 grudnia 2019 roku policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”.

Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

 

reklama: Kasa fiskalna Zduńska Wola dla mechanika samochodowego

Czytaj dalej

Wiadomości

Tymczasowowy areszt dla 27-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

KPP Zduńska Wola

4 grudnia 2019 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali 27-letniego zduńskowolanina podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zduńskowolscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze ustalili, że mieszkaniec Zduńskiej Woli może posiadać środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się trafne. 4 grudnia 2019 r. w wytypowanym wcześniej mieszkaniu zatrzymali kompletnie zaskoczonego 27-latka. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci odnaleźli blisko 1200 gramów suszu konopi innych niż włókniste, ponad 144 gramów amfetaminy oraz 61 szt. tabletek ecstasy. Dodatkowo zabezpieczyli kilkadziesiąt tys. zł  w różnych banknotach znalezionych w plecaku podejrzanego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany.

Czytaj dalej

Wiadomości

Nietrzeźwy z dożywotnim zakazam spowodował kolizję

36-letni zduńskowolanin spowodował kolizję drogową. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo kierował daewoo pomimo dożywotniego sądowego zakazu.

29 listopada 2019 r., po godzinie 16:00, zduńskowolscy policjanci udali na ul. Szadkowską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca daewoo, dojeżdżając do ronda Solidarności, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył renaulta.

Badanie wykazało, że 36-letni sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód pomimo wydanego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za kolejne złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 7,5.

 

 

Czytaj dalej

Popularne