Dołącz do nas

Wiadomości

Zlikwidowana linia produkcyjna nielegalnego tytoniu

Policjanci Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz funkcjonariuszami kryminalnymi zabezpieczyli prawie 1,8 tony nielegalnego tytoniu oraz linie do jego produkcji. Zatrzymano 3 osoby. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na prawie 1,8 mln złotych.

2 lipca 2020 roku policjanci zduńskowolskiej komendy z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego, na jednej z posesji w gminie Zduńska Wola, ujawnili magazyn tytoniu bez polskich znaków akcyzy i linię do jego produkcji. Przeszukanie pomieszczeń i bydynków ukazało skalę nielegalnego procederu. Funkcjonariusze w sumie odnaleźli niemal 1,8 tony nielegalnego tytoniu, prawie 100 kg liści tytoniu oraz urządzenia służące do produkcji wyrobów tytoniowych m.in. maszyny do cięcia, suszenia tytoniu i wagi. Gotowy do sprzedaży towar przygotowany był już był w workach.

reklama

Na miejscu zatrzymanych zostało dwóch obcokrajowców, oraz 26-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, gdzie usłyszeli zarzuty produkcji i magazynowania wyrobów akcyzowych, czym spowodowali uszczuplenie podatku akcyzowego i vat na kwotę prawie 1,8 mln złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Zduńskowolski sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek towaru oraz urządzeń.

 

 

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne