Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Chcąc uniknąć utraty prawa jazdy, próbował przekupić policjanta

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych z przekroczeniem prędkości zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za próbę skorumpowania policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

8 kwietnia 2019 r., w miejscowości Ostrówek, funkcjonariusz zduńskowolskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkości o 79 km/h. Kiedy kierowca, 58-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego usłyszał, że za popełnione wykroczenie zostanie zatrzymane mu prawo jazdy, zaproponował policjantowi 500 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

O fakcie tym funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i zabezpieczył pieniądze. Zatrzymany mężczyzna musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością za próbę skorumpowania mundurowych. Kodeks przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 10. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli.

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne