Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Radni miejscy decydowali

Foto: Zduńska Wola

Nowy samochód Straży Miejskiej, partycypacja w kosztach przebudowy ulic Łaskiej i Świerkowej i nowe nazwy dla trzech rond, które w ubiegłym roku wybudowane zostały w mieście to efekty decyzji, które radni podejmowali na kwietniowej sesji. Ale obrady rozpoczęli od uhonorowania sportowców – weteranów, którzy z mistrzostw świata w Toruniu przywieźli do Zduńskiej Woli aż 5 medali.

I tak przy Aldi, czyli u zbiegu ulic Łaskiej i Piwnej mamy od wczoraj rondo “Tkaczy Zduńskowolskich”. To, które znajduje się na skrzyżowaniu Piwnej, Paprockiej i Dolnej nosi imię “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Rondo przy Kobusiewicza, Podmiejskiej, Granicznej i Torfowej otrzymało imię “Bronisława Jackowskiego”. To nazwy ze wszech miar “zduńskowolskie”, związane z naszą historią – jesteśmy miastem, u początków którego leży praca tkaczy, z naszymi mieszkańcami – Bronisław Jackowski był wychowawcą wielu pokoleń zduńskowolan, kresowiakiem, radnym i działaczem społecznym, z naszymi wydarzeniami – WOŚP gra w Zduńskiej Woli zawsze, angażuje setki wolontariuszy, a w naszym szpitalu czerwone serduszka widoczne są inkubatorach i sprzęcie medycznym. Te nazwy bez wątpienia wzmocnią naszą lokalną tożsamość.

foto: Zduńska Wola

Rada Miasta uhonorowała zduńskowolan – uczestników 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019: mistrza świata Wojciecha Kikowskiego, zdobywczynię dwóch srebrnych medali Marzenę Ignaczak, srebrną medalistkę Annę Zalewską i brązowego medalistę Andrzeja Sulińskiego.

.
Dodaj komentarz

Popularne